Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Válás alatt vagy kimondása...

Válás alatt vagy kimondása után van joga a férjnek ott lakni ha a feleségé az ingatlan? Ide van bejelentve állandó lakcímen.

Figyelt kérdés

2016. jún. 29. 10:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha a feleségé, akkor a feleség dönti el, hogy ott lakhat-e.

Ha nem akarja magát kijelenti, akkor a feleség, mint tulajdonos is kijelentheti.

2016. jún. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm 😃

Amig tart a válás addig van joga itt lakni?

Ha nincs hova bejelentkeznie akkor is kijelenthetem a lakcímről?

2016. jún. 29. 11:21
 3/13 anonim ***** válasza:
Nincs joga. Hiszen nem az ő lakása.
2016. jún. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az ingatlan mindig is a feleségé volt? Mert ha a házasságuk alatt lett beújítva (csak a feleség nevére lett írva) , jogilag azt hiszem még bele lehet erőszakolni a "közös szerzemény" témáját. Igaz az is csak időhúzásnak jó, ha engem kérdezel.
2016. jún. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az ingatlant ajándékozási szerződéssel kaptam édesapámtól. Házasságunk alatt.
2016. jún. 29. 13:20
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom te vagy a feleség. A házastársi vagyonközösség fennállása alatt ajándékozott vagyontárgy valóban a te különvagyonod, nem kell osztozkodnod rajta.


De azért ennyire nem egyszerű kipakolni a férjedet, még akkor sem, ha egyedül tiéd a lakás (Ptk. 4:83. §). A főszabály valóban az, hogy ha a házastársi közös lakást a házastársak egyikük jogcíme alapján használják, a házasság felbontása vagy az életközösség megszűnése esetén a bíróság ezt a házastársat jogosítja fel a lakás további használatára. De figyelembe kell venni azt is, hogy ha a lakás az adottságainál fogva megosztható, akkor a bíróság osztott használatot is elrendelhet, ha a férjnek megmarad a szülői felügyeleti joga vagy rá nézve a lakás elhagyása súlyosan méltánytalan lenne.


Sőt kivételesen indokolt esetben a bíróság a házastársat a másik házastárs kizárólagos tulajdonában álló lakás kizárólagos használatára is feljogosíthatja, ha a lakáshasználatra jogosult kiskorú gyermek feletti szülői felügyeleti jog gyakorlása ezt a szülőt illeti meg és a kiskorú gyermek lakhatása másként nem biztosítható, azaz még akár az is lehet, hogy neked kell kiköltöznöd a saját lakásodból. Nem ismertetted a válásod körülményeit, így ezt nem tudjuk megítélni.


Egyszerűbben összefoglalva: a Ptk. garantálja, hogy válással ne tehesd hajléktalanná a gyermekeid apját. ha van hova mennie, akkor nincs gond, tiéd a lakás. De csak miután a bíróság kimondta a válást!

2016. jún. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6 köszönöm

Igen én vagyok a feleség enyém a lakás.

Mi van akkor ha a férj külföldön dolgozik bejelentett munkaviszonyban és ott biztosítva van a lakhatása?

2016. jún. 29. 14:17
 8/13 anonim ***** válasza:

Akkor az van, hogy nem értem a kérdést. Hogy tudnál kirakni valakit a lakásból, úgy, hogy az a személy eleve ott sincs? Vagy nem az a lényeg, hogy mihamarabb elköltözzön?


Csak az előzőt tudom megismételni: ha a lakás a te különvagyonod és a férjed lakhatása biztosított, nincs felügyeleti joga a gyerek felett, illetve nem áll fenn egyéb méltányolható ok vagy a lakás természetéből kifolyólag nem osztható meg, akkor egyedüli lakáshasználatot fog neked megítélni a bíróság.


Hozzáteszem azt is, hogy amennyiben nem közös megegyezéssel váltok el, hanem belementek egy bontóperbe, akkor jobban tennéd, ha megbíznál egy ügyvédet.

2016. jún. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8

A férjem csak hétvégén jár haza, nem akarom hogy itt aludjon. Ahol dolgozik csak munkásszállón lakik, de állandó lakcíme itt van. Állítólag megkérdezett egy ügyvédet és azt mondta van joga itt lenni hétvégén.

2016. jún. 29. 19:00
 10/13 anonim ***** válasza:
Összepakolod a cuccát, amikor jön, közlöd, hogy ez az utolsó alkalom, hogy itt aludt, vigye a cuccait el.
2016. jún. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!