Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eladtam a házam, albérletbe...

Eladtam a házam, albérletbe kell mennem, állandó lakcímem hogy lehet? Az albérletbe nem engedik?

Figyelt kérdés

2014. okt. 12. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
A bérbeadó köteles bejelenteni tartózkodási helyre (idiglenes lakcím), de állandóra nem!
2014. okt. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne köteles állandóra bejelenteni.


Igazából a te kötelességed bejelentkezni, és a te döntésed, hogy állandó vagy ideiglenes lakcímnek adod meg a bérelt lakás címét. Ha nincs másutt állandó lakcímed, akkor viszont csak állandónak adhatod meg, mert ideiglenest önmagában nem lehet bejelenteni. A tulajnak meg az a dolga, hogy aláírja szépen a bejelentőlapot. Ennyi.

2014. okt. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen ez ha így működne ,nem tettem volna fel a kérdést....
2014. okt. 13. 09:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos hát akkor lássuk a magyar rögvalóságot.


Tulaj nem írja alá a bejelentőlapot. Ha van két tanúval aláíratott, vagy közjegyző előtt kötött bérleti szerződésed, azzal kiválthatod a tulaj külön aláírását (feltéve, ha az okmányirodai ügyintéző ismeri ezt a jogszabályt, ami 2013 óta hatályos). Nyilván, ha a tulaj megtudja, hogy a "háta mögött" teljesítetted egy állampolgári kötelességedet, akkor kitesz.


Ha nincs két tanúval aláíratott, vagy közjegyző előtt kötött bérleti szerződésed, akkor bíróságtól kérheted az aláírás pótlását. Megintcsak ki leszel dobva, amint a tulaj megtudja.


Támadhat az az ötleted is, hogy megkérsz egy ingatlantulajdonnal rendelkező ismerőst, hadd jelentkezzél be az ingatlanjába. Ez azonban intellektuális közokirathamisításnak számít.


Végül, bejelenthetsz úgynevezett településszintű lakcímet, amit a hajléktalanoknak találtak ki. De legalább TB és szavazati jog jár vele.

2014. okt. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Mi is ezzel szívunk, az én lakcímem a szüleimnél van 200 km-re, a párom hivatalosan hajléktalan, neki egyáltalán nincs. Orvoshoz, pláne sztk-ba menni kész tortúra, volt olyan hogy akut panasszal este nyolckor le akartak küldeni vidékre.

Megoldás nincs, max. megkérsz valakit, hogy jelentsen be. Illetve ha úgysincs házad, pályázz meg önkormányzati lakásokat, ugyan évekbe telik, ha kapsz egyáltalán, viszont oda bejelentkezhetsz állandóra.

2014. okt. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az utolsó két válaszolónak, köszönöm.
2014. okt. 13. 18:48
 7/9 Geryson válasza:
49%
Dehogy köteles bejelenteni állandóra, ilyet még életemben nem hallottam. Ideiglenes bejelentkezésbe esetleg belemehet, ezt én is megszoktam engedni, de ez teljesen "szimpátia" alapú. A bérleti szerződésben kell/érdemes ezt is rögzíteni és akkor mindketten aszerint jártok el.
2014. okt. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a tulajdonos jelent be, hanem te magad jelentkezel be, az ingatlan tulajdonosa csak aláírja a bejelentőlapot.


A törvény szerint a bejelentkező polgár döntése, hogy állandó vagy ideiglenes lakcímet jelent be.


Az ingatlan tulajdonosának nincs mérlegelési joga: a bejelentőlapot köteles aláírni (amennyiben a bejelentkező az ingatlanban lakik).


Sajnos a tulajdonosok rendszerint úgy gondolják, hogy az aláírás szükségessége azt jelenti, hogy ők azzal bármit is engedélyeznek, meg hogy joguk lenne nem engedélyezni, és ettől marhára nyeregben érzik magukat. Hát nem, amelyik tulajdonos nem írja alá a bérlő lakcímbejelentőjét, az joggal való visszaélést követ el. Csak hogy tudják az ilyen tulajdonosok, hol a helyük.

2014. okt. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és kár is olyasmit szerződésbe foglalni, hogy így vagy úgy jelentkezhet be a bérlő, vagy nem jelentkezhet be, ugyanis a lakcímbejelentés törvény által előírt kötelessége a lakónak, amit magánjogi megállapodással nem lehet érvényesen felülírni.
2014. okt. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!