Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Török állampolgár meghívása...

Török állampolgár meghívása az Unióba hogyan történik?

Figyelt kérdés

Egyik török barátom jelentkezett egy Németországban zajló több hónapos programra. (Valami önkéntes diákokat tömörítő szervezet.) És az lenne a kérdésem, hogy segít-e az rajta, ha én írok neki valamiféle igazolást és eljuttatom az ankarai nagykövetségünkhöz?

Majd szeretne meglátogatni Budapesten egy hétvégére ősszel. Így jönne képbe Magyarország.


A másik dolog: nagynéném Németországban él és állampolgársága is van ott. Írjon inkább ő ilyen meghívót?


Tudom, hogy van formanyomtatvány ehhez, de én nem feltétlenül azt használnám, mert nyilván eltartani nem tudnám hónapokig. Szóval az önkénteskedésért cserébe kap majd szállást és ellátást.


Így viszont nem hivatalos módon van valami lehetőségem segíteni neki a fenti módokon? Vagy inkább ne is vesződjünk vele?



2016. jún. 30. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges veszodni vele. Egyreszt irhatttok akarmit, a konzulatust ugyse fogja erdekelni, csak a formanyomtatvany, masreszt pedig a meghivolevel kicsit bonyolultabban mukodik mint ahogy azt elsore elkepzeli az ember, es azzal nalunk kell toltenie az idejet nem pedig Nemetorszagban mert Magyarorszag a schengeni vizajanak a kiallitoja. Inkabb menjen be Ankaraba es kerjen sima vizumot.
2016. júl. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És egyébként ha Németország hely ankarai nagykövetségén kér vízumot, akkor azzal Magyarországra is elutazhat majd, igaz?

Szóval hogy a vízum Schengenen belül bárhova feljogosítja utazásra, igaz?

2016. júl. 3. 18:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de abban az orszagban kell toltenie a legtobb idot, ahonnan a vizumot kapja. Tehat nincs az hogy eljon egy hetre Mo.-ra, mert innen a vizum, de a maradek 83 vizumos napjat meg No.-ban tolti.
2016. júl. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a választ! :)

Ment a zöld kéz mindkétszer! :)

2016. júl. 3. 18:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem Dél-Amerikában van ismerősöm aki párszor már volt itt. Nagyon nehezen tudott eljönni (legalábbis először tutira), nyilván ő is egy ismerősünk által, de nehéz kör volt. A pontos menetét nem tudom, de többször is meg kellett hívni. A dokim is abból az országból jött és még ő is mondta, hogy nem lesz egyszerű művelet. Szerintem ez is ilyen lesz.
2016. aug. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nos, papíron lehet, hogy nem fair a 90 napból 83-at No-ban töltenie és csak 7-et Mo-n miközben a vízuma magyar - DE ha mégis így lenne, egyáltalán ellenőrzik azt? Hiszen fizikailag semmi se korlátozza abban, hogy átmenjen más tagállamba miután bármely EU-államba jutott szabályosan.
2017. jan. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ha 1x se fut bele szúrópróbaszerű határellenőrzésbe* a tagállamok közötti közlekedése során, akkor maximum direkt figyelhetnék meg őt, ennek híján tényleg miből tudhatnák hol is volt többet...

*és még ilyen is csak a migránsválság miatt fordul elő mostanában (pl legutóbb nyáron kifelé egyszer megálltunk az osztrák határon, visszafelé nem néztek, és másnap se kifelé se hazafelé nem néztek), de azelőtt még csak ilyen se volt éveken át

2017. jan. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!