Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jelenleg Román állampolgár...

Jelenleg Román állampolgár vagyok, be szeretném adni a magyar állampolgárságot, ha megkapom van esélye a többi családtagomnak általam megkapni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, Magyarországon születtem, de nincs magyar felmenőm se anyai se apai ágon.

2016. jún. 27. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha te valamilyen módon jogosult leszel magyar állampolgárságra, akkor általad a házastársad is az lehet, illetve a gyermekeid is azok lesznek. Oldalágiak, felmenők viszont ilyen alapon úgy tudom nem, nekik szintén jogosultságot kell rá szerezni.
2016. jún. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Testvéremről, édesanyámról és édesapámról lenne szó, ők megkapják?
2016. jún. 27. 22:31
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Ne add be mert nem fogod megkapni.
2016. jún. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Miért nem?
2016. jún. 28. 00:04
 5/11 A kérdező kommentje:
Magyarországon születtem, itt tanulok, itt lakom.
2016. jún. 28. 00:04
 6/11 anonim ***** válasza:

Magyarországon örökletes állampolgárság van, helyi születéssel jogosultság nem szerezhető.


Szülők és testvérek sem kapnak könnyebben állampolgárságot, ha a másik gyerek megkapja.

2016. jún. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
17%
Hogy maradhattál itt? Az adónkból fizették a tanulásod és mindent. Menj vissza romániába!
2016. jún. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hogy maradhattam itt? Itt lakom, születtem 18 éve Magyarországon, ide jártam óvodába, iskolába, jövőre végzem el a középiskolát. Milyen adótokból tanultam? Édesanyám és Édesapám több mint 20 éve itt élnek, rendszeres adófizetők, nem úgy mint sok Magyar ember, akik élősködnek és rinyálnak a munkanélküliség és a tehetetlenség miatt.
2016. jún. 28. 14:55
 9/11 anonim ***** válasza:

nem kaphatják meg általad, meg nem is kell, saját jogon is igényelhetik


1993. évi LV. törvény

a magyar állampolgárságról


onosítás


4. § (1) Kérelmére honosítható a nem magyar állampolgár, ha:

a) a kérelem előterjesztését megelőző nyolc éven át folyamatosan Magyarországon lakott;

b) a magyar jog szerint büntetlen előéletű és a kérelem elbírálásakor ellene magyar bíróság előtt büntetőeljárás nincs folyamatban;

c)8 megélhetése és lakhatása Magyarországon biztosított;

d)9 honosítása Magyarország közbiztonságát és nemzetbiztonságát nem sérti;

e)10 igazolja, hogy alkotmányos alapismeretekből magyar nyelven eredményes vizsgát tett, vagy ez alól a törvény alapján mentesül.

2016. jún. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha te itt születtél 18 éve, akkor miért nem kettős-állampolgár Vagy??????? Elvileg annak kell lenned. Szüleidnek nem, és a Te jogodon miért kapnák ők meg könnyebben? Amúgy 20 év alat hogy nem sikerült nekik? NAgyon sokan kaptak ennyi idő alatt.
2016. júl. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!