Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy aláírt papír amit bescanne...

Egy aláírt papír amit bescannelek majd kinyomtatok, az hivatalos marad?

Figyelt kérdés
Szóval van egy meghatalmazó papír, azt kinyomtatom, kitöltöm és aláírom, majd bescannelem, elküldöm ismerősömnek aki otthon kinyomtatja és elmegy vele átvenni egy hivatalos okiratot. Ez így hivatalos marad és elfogadják? Nem gond az, hogy a kinyomtatott lapon már a nyomtató "írta alá"?

2016. jún. 30. 15:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Elvileg nem, gyakorlatilag igen.
2016. jún. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Erre nincs általános szabály. A papír befogadója dönti el, hogy hivatalosnak tekinti-e. Van, ahol kizárólag közjegyző által hitelesített másolatot fogadnak el, van, ahol egyszerű másolatot is elfogadnak.
2016. jún. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Hivatalos másolat. Kérdezd meg inkább,hogy eredeti kell-e.
2016. jún. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ezt mi úgy oldottuk meg, hogy én aláírtam, scanneltem, a feleségem kinyomtatta, és tollal átírta az aláírásom. Gond nélkül elfogadták, és nem kellett ezért hazarepülnöm. Persze ez csak egy tigázos ügyintézés volt.
2016. jún. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem, ez semmiképpen sem marad hiteles (ez a megfelelő szó, nem a "hivatalos")


Ettől függetlenül előfordulhat, hogy nem fognak ezen akadékoskodni, és el fog tudni járni vele.

2016. jún. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%

"Ezt mi úgy oldottuk meg, hogy én aláírtam, scanneltem, a feleségem kinyomtatta, és tollal átírta az aláírásom. Gond nélkül elfogadták, és nem kellett ezért hazarepülnöm. Persze ez csak egy tigázos ügyintézés volt."


Ez meg konkrétan okirathamisítás, azaz bűncselekmény, szóval legalább ne reklámozd, te szerencsétlen!

Külföldről csak konzuli felülhitelesítéssel vagy apostille-el lehet meghatalmazást adni.

Nincs különbség aközött, hogy TIGÁZhoz kell, vagy bíróságra. A meghatalmazás az meghatalmazás, az okirathamisítás meg bűncselekmény. Gratulálok a sok eszetekhez.


Egy ügyvéd

2016. jún. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Mível eredetit pl-t csak 1-et kapsz, a másólatott is elfogaták (töllem) okmányirodaban.
2016. jún. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Sztem fontos hogy az ügyintéző aki elfogadja jóhiszemű, azaz feltételezi, hogy tényleg a másik fél hatalmazott meg és ez alapján jársz el.

Ha valamilyen probléma lesz még mindig bemutatható az eredeti meghatalmazás, vagy kinyilváníthatja a szándékát a meghatalmazó fél hogy igen ő hatalmazott meg. Vagy levelezésből (e-mail) kiderül.


Valahol nem fogadhatják el a másolt meghatalmazást, pl. adás-vétel földhivatal stb.

Máshol pl közművek elfogadhatják.

A lényeg hogy legyen egy eredeti amit ha kell elküld levélben.


Másfelől lehet okirathamisítás másik fél aláírásának "megerősítése" saját kézzel - így eredetinek tűnhet.

De mivel házastársi kapcsolatról van szó és kárt nem okozott vele az illető ezért pl. a bíró megróvásban de egyéb büntetésben nem részesítené az ilyen tettet.

Gondolom a másik fél nevén volt a gázóra és ezért kellett meghat.

2016. jún. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%

"Mível eredetit pl-t csak 1-et kapsz, a másólatott is elfogaták (töllem) okmányirodaban."


- mível

- másólatott

- töllem

--> nincs több kérdésem, ez így mindent elmond...

2016. jún. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
#4 na az ilyen tollal való mókolás kerülendő.
2016. jún. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!