Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Dalszövegekbe, esetleg versekb...

Dalszövegekbe, esetleg versekbe szabad ilyet beleírni, vagy akár fel is jelenthetnek/beperelhetnek érte?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=MnhS2BEHQek

Egész jó kis szám, pedig nem hallgatok sokat rapet.


Erre gondolok:

"Megúszhatod szárazon, mint a rezesova ügy hogyha van haszon.. Szívd fel a port mint Császár Előd, egy rendőr gyilkos hány évet tölt? Rácsok mögött hogyha van neved, tudod a Vajna k*rvája megvehet."


Mostanában én is írtam pár verset, sőt dalszöveget is, ha esetleg írnék hasonlókat, és megjelentetném valahogy, be tudnának perelni érte?

Vagy ez nem meríti ki a sajtószabadságot?

Igazából nem tudom, mert ugye volt a Puzsér kontra Hajdú ügy is.


2016. júl. 4. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
tudom, maradi vagyok, de nem lehetne úgy alkotni művészetet, hogy közben nem gyalázol senkit?
2016. júl. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet írni ilyen szövegeket, de ha a név szerint emlegetett valaki feljelenti, akkor igen szaftos büntetésre számíthat a szerzö személyiségi jogok megsértése meg hírnév rontása miatt.


AZ nem sajtószabadság, hogy valakiket név szerint megpróbálsz lejáratni, nem véletlen, hogy a híreiben sem nevezik meg a gyanusítottakat.

2016. júl. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én csak tájékoztatást kértem nyugi, még nem írtam ilyet :D

Köszi amúgy a válaszokat.

2016. júl. 4. 16:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs, természetesen nem azt akartam mondani, hogy te írtál ilyet, csak kicsit rosszul (hülyén) fogalmaztam, a tegezö formával az általános alanyra akartam utalni.
2016. júl. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én nem is neked írtam, hanem az első hozzászólónak :D
2016. júl. 4. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!