Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen módja van annak, hogy...

Milyen módja van annak, hogy valakit kitegyünk a saját lakásunkból, mert az illető távollétünkben kicserélte a zárat?

Figyelt kérdés
Milyen következménnyel jár ez az illetőre nézve? Kihez kell fordulni? Mit lehet és kell tenni a jogtalan betolakodóval szemben?

2016. júl. 4. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Kié a lakás? Ki a jelenlegi tulajdonos, használó? Bérbe van adva? Van például közjegyző által hitelesített szerződés?

Ha bérbe van adva a lakás, de nem lett közjegyzővel hitelesíttetve, akkor rendőrségi feljelentés, majd bíróság és évek múlva lesz ítélet.


Máskülönben a bérbevevő élvez több jogot, hogy ott legyen. Ha tied a lakás sem mehetsz be csak úgy.

2016. júl. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az attól függ, az illető milyen jogcímen van a lakásban.

Alapesetben kihívjuk a rendőrséget.

2016. júl. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy nem részleteztem!

A lakás az enyém senki másé. Kifezettem a teljes vétel árat és a lakcímbejelentő kártyámon is ez áll és a földhivatalban is ott a nevem. És fizetem a rezsit, meg mindenféle befizetnivelót már egy negyedévszázada.

De, feltételezzük a következőket: Elmegyek egy órára a közértbe, majd mikor hazaérek azt tapasztalom, hogy a kulcs nem passzol a zárba. Se nem részeg nem vagyok (nem szoktam szeszesitalt fogyasztani) se senkinek nem adtam ki semmiféle bérbe a lakásomat. Ilyenkor mit kell tenni az illetővel, vagy mit lehet?

2016. júl. 4. 16:04
 4/9 acelsziv ***** válasza:
86%
tehát valaki feltörte, majd lecserélte a záradat? Kihívod a rendőröket és ők kihajítják.
2016. júl. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen. Erről van szó. Köszönöm.
2016. júl. 4. 16:11
 6/9 A kérdező kommentje:
És nem csak, hogy feltörte, de még saját zárat is szerelt az előző helyére.
2016. júl. 4. 16:14
 7/9 anonim ***** válasza:

És mindezt annyi idő alatt, amíg kiugrottál a boltba? És senkinek sem tűnt fel, hogy egy idegen épp tör be hozzád?


Na ne szórakozzál már... Egy tolvaj, ha betör, nem fog beköltözni, és ottmaradni, hanem viszi, amit tud, és rohan!


Mit nem mondasz el???

2016. júl. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kihívod a rendőröket és kirakják
2016. júl. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

sajnos jogos a kérdező kérdése.

sose felejtem el, bezártam a saját kocsimba a kulcsot s kihívtam egy szakembert nyissa ki. kérdezem:

- mennyi lesz az ára?

- 10 000 Ft

- és kábé mennyi idő míg kinyitja?

- tessék? -nézett fel értetlenül, miközben az ajtó ki volt nyitva...


én ugy hallottam, hogy a rendör az alaphelyzetről intézkedik. tehát ha te kint vagy, a betörő pedig bent a zár ép, stb. akkor mindezt felveszi jegyzökönyvbe s mehetsz biróságra a magad igazáér.


ellenben ha te hazementél, nem nyilt a zár mert tönkrement, hívtál egy szakembert aki szétverte a zárat, beléptél az ajtón, mikor egy idegent bent megláttál, zavarodottságodban megbotlottál, s miközben elestél, az öklöd az arcának ütődött, majd rendőrt hívtál a helyzet tisztázására, akkor a rendőr azt fogja felvezetni amit mondasz, pl. azt amit te, s intézkedni a két lakába levővel fog intézkedni kivel hogyan.

de ha te kint vagy ő bent az intézkedéskor abból bizony lehetnek gondok. a törvény melletted ál de a törvény lassu, években mérhetően működik csak.

2017. febr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!