Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire helyezhetem a saját...

Mennyire helyezhetem a saját dolgaimat más nyűgje elé, ha az illető segítséget kér? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm 5 nap múlva vizsgázni fog és szeretné, ha gyakorolnék vele. Ez egy gyakorlati vizsga lesz, de amikor hozzáférnénk a gyakorlat helyéhez, akkor lesz egy másik program, ahova szívesebben mennék.

Sajnos nagyon nehezemre esik nemet mondani, de úgy látom, hogy elég kicsi az esélye, hogy sikerülni fog neki a vizsga, mivel nincs elég gyakorlata, se tapasztalata és nem ezen az egy alkalmon fog múlni. De pszichésen neki jobb lenne.


2016. jún. 27. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez így elég kevés infó.

Milyen ismerős? Barátod?

Vagy nem bánnád, ha kilépne az életedből?


Ilyen téren nem hinném, hogy a végeredmény számítana. Inkább a gesztus, és az az energia, amit beleraksz a kapcsolatba.


Minden esetre ha úgy döntesz, hogy segítesz neki, akkor ne a másik program járjon az eszedben, ne legyél ingerült vagy csalódott, ha nem megy neki úgy, ahogy gondolod.


Ha elkötelezed megad amellett, hogy az ismeretségetek megér egy ilyen segítő gesztust, akkor minden energiáddal a fejlődésére koncentrálj, és tedd oda magad.

Ha ez nem megy, akár most is nemet mondhatsz.

2016. jún. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem a barátom, annyira azért nem ismerem.

Sajnos a korábbi felkészítős alkalmakról ő ment el előbb (egyszer akkor is lemondtam valami mást), mert dolga van, én meg ott maradtam egyedül elpakolni. Így féloldalasnak érzem az energiabefektetést. Legalább egy, de inkább másfél év gyakorlatát kéne behozni 5 nap alatt és én ez teljesen reménytelennek érzem.

2016. jún. 27. 15:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesen. Magadnak Te vagy az első. Sose felejtsd ezt el, különben az életed második felében fogod úgy érezni, hogy másokért áldoztad fel az életedet.


Ha jól értelmezem akkor egyszer már félig-meddig átvert (előbb eljött), ami azt jelenti, hogy annyira nagyon nem akar tanulni.


Ha úgy érzed, hogy ez a pár nap lelkileg sokat jelentene akár annyit, hogy átmegy a vizsgán vagy nem omlik össze lelkileg akkor add meg neki.

Ha úgy érzed, nem segíthet rajta se lelkileg se tanulásban akkor mondd meg neki, hogy lehetetlen amit kér.

2016. jún. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!