Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez hogy értik? , , Közös...

Ez hogy értik? , , Közös tulajdon esetén a tulajdonostársak hozzájárulását a lakcímbejelentés során eljáró szállásadó írásbeli nyilatkozatával igazolja. "

Figyelt kérdés

Feltettem a kormányablak online felületén egy kérdést arra vonatkozóan, saját 1/4 tulajdonomba bejelentkezhetek-e állandó lakcímre a többi tulajdonos engedélye nélkül?

És erre a kérdésre a fenti törvényrészletet idézte nekem a Hölgy.

(control c control v-vel itt gyorsan megtalálható:

[link]


Csak szerintem blőd hülyeség,hogy a saját tulajdon bejelentkezésre ezt a törvényt hozza fel nekem érvnek? Szerintem ez nem a tulajdonosra vonatkozik.


2016. júl. 4. 17:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Szerintem ide ez vonatkozik:

,,(3)450 Az (1) és (2) bekezdéstől eltérően a szállásadó általi hozzájárulásra nincs szükség, ha a bejelentkező olyan érvényes teljes bizonyító erejű magánokirattal vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja. Ebben az esetben az okiratot a lakcímbejelentő lappal együtt kell a járási hivatalnak benyújtani."


Egyébként a vicc, hogy 2 online munkatárs szerint nem kell senkinek a beleegyezése, ha a tulajdonos vagyok / egy másik online munkatárs szerint es a helyi okmanyiroda szerint viszont kell. (utóbbi az ,,ez logikus" érvvel próbált meggyőzni)

2016. júl. 4. 17:15
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez nem a bérlőkre vonatkozik? Saját tulajdonodba bejelentkezhetsz.
2016. júl. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Okmanyiroda azt valaszolta hogy csak a tobbi tulajdonos alairasaval jelentkezhetek be a sajat 1/4 tulajdonomba mivel osztatlan az ingatlan.
2016. júl. 4. 18:13
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

De, ez egy vicc. Ennek a jogi szabályozása is teljes mértékben vicc, még nagyobb vicc, hogy akik alkalmazzák a jogszabályt, azok sem egységesen (bárhol kérdezed, mást fognak mondani, mást fognak kérni, más alapján jelentenek majd be).

Sajnos ez egy mostohagyerek, senkinek nem áll érdekében ezt a helyzetet tisztázni, ezért megy ezerrel a szívatás. Pedig valójában a lakcímbejelentéshez annyi kéne, hogy bemegyek az okmányirodába, bemondom a címet, rögzítik, és kész.

Ehelyett tulajdonosi hozzájárulás meg a tököm tudja. Minek? Ez csak arra jó, hogy a társtulajdonosok egymást szívassák, a bérbeadók a bérlőket (ők különösen pofátlan módon, mert azt hiszik, hogy milyen nagy hatalmuk van), másra nem.

2016. júl. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a törvény azt jelenti, hogy a tulajdonostársak közül egyvalaki nyilatkozik arról, hogy a többinek sincs ellenére a lakcímbejelentés. A többinek éppen ezért nem kell aláírnia.


A hivatalnok régi jó szokás szerint élénk fantáziával van megáldva, és továbbgondolja a jogszabályt. Ezzel még inkább megnehezíti az állampolgári kötelességét (a lakcímbejelentést) teljesíteni igyekvő polgár dolgát. Pedig ez a számtalanszor módosított, toldozott-foldozott jogszabály már épp elég agyrém. Nem kellene ezt még fokozni is.

2016. júl. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az okmányirodába rosszul tudták!
2016. júl. 10. 10:46
 7/12 anonim válasza:

Nem tudták rosszul, csak félreértetted.

Te aláírod magad a bejelentőlapod, mint tulaj, és teszel egy nyilatkozatot bünt.jog felelősséged tudatában, hogy a többi tulajdonostársad is hozzájárul (név szerint felsorolod őket, semmi más) a bejelentésedhez. Ezt írd le egy lapra, ha már nem adtak. PONT.

Ha viszont haszonévező van,is csak ő írhat alá.

2016. aug. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

,,(3)450 Az (1) és (2) bekezdéstől eltérően a szállásadó általi hozzájárulásra nincs szükség, ha a bejelentkező olyan érvényes teljes bizonyító erejű magánokirattal vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja. Ebben az esetben az okiratot a lakcímbejelentő lappal együtt kell a járási hivatalnak benyújtani."


Nos ha a sajat tulajdonom az igencsak feljogosit a hasznalatara :DDDDDD

A ,,bejelentkezo" fogalma alatt nem lehet tzlajdonost erteni alapbol sem,.hiszen a tulajdonosnak van alapbol joga ott lakni. A torvenyben a bejelentkezo szo nem ertelmezheto tulajdonosra.


(ingatlanjogi ugyved okositott )

2016. aug. 12. 18:59
 9/12 anonim válasza:

Kíváncsi vagyok, mennyit fizettél az ügyvédnek. Ez nem ingatlanjog, hanem közigazgatási. A törvény a lakásbérleti szerződést érti ez alatt, abból is olyat lehet elfogadni, melyet közjegyző hitelesít.

Teljes bizonyító erejű közokirat a tulajdoni lap, mely tartalmazza, hogy tulajdonos vagy. (És a többiek is.) Ezt lakcímbejelentésnél mindig köteles ellenőrizni az ügyintéző, gondolom meg is tette, és az általad idézett törvény (!) végrehajtási rendeletének (146/1993. (X. 26.) Korm. rendelet - azt tartalmazza, hogyan kell az adott törvényt végrehajtani) megfelelően kérte a hozzájárulási nyilatkozatot tőled:

33. § (4)bekezdés "Közös tulajdon esetén a tulajdonostársak hozzájárulását a lakcímbejelentés során eljáró szállásadó írásbeli nyilatkozatával igazolja."

2016. január 1-jén lépett hatályba ez a nyilatkozati kötelezettség egyébként.


De a fő kérdés:

Sikerült-e már bejelentkezni a fenti nyilatkozat nélkül?

2016. aug. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sikerült :)
2016. aug. 12. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!