Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 17 évesen bejelentem magam...

Ha 17 évesen bejelentem magam egy másik lakcímre ahol lakni szeretnék, a szüleim hazavitethetnek vissza hozzájuk? 17/F

Figyelt kérdés
Barátnőmmel szeretnénk albérletbe költözni ,de a szüleim nem rajonganak az ötletért miszerint otthon a helyem,nem is haragszok emiatt rájuk ,de vágyok már a saját életre,pláne hogy édesanyám nem dolgozhat depressziójából kifolyólag,apu meg alig bír eltartani engem meg a két testvéremet... Szeretném megkönnyíteni az életüket ,úgy érzem így nekik és nekem is jó lenne ha elköltöznék ,persze küldenékk haza pénzt ,mint ahogy azt eddig is tettem. Barátnömmel mindketten dolgozunk ,valamint ugyanabba az esti iskolába járunk jelenleg.

2014. jún. 21. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért kell bejelentened magadat máshová? anélkül is elmehetsz. Egyébként is a lakcímváltozáshoz a befogadó hozzájárulása kell.
2014. jún. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A hozzájárulás már megvan. Csak anyamék részéről nincs,ezért kérdezem hogyha a lakcímem az albérlet helye és nem az ahol most lakok anyámékkal ,akkor vissza vitethetnek magukhoz tegyük fel rendőrökkel attól függetlenül hogy nem arra a lakcímre vagyok már bejelentve?
2014. jún. 21. 21:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, kiskorúként hazavitethetnek. Gyámhivatal engedélyezheti az elköltözést, de nem fogják megfelelő indok nélkül.

Beszéld meg velük, mert ha csak úgy elmész, azzal a szüleiddel való kapcsolatotokon rontasz.

2014. jún. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
16 év felett - gyámhatósági engedéllyel - szülői hozzájárulás nélkül is megváltoztathatod a tartózkodási-, v. lakóhelyedet.
2014. júl. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!