Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek tényleg nem éri...

Szerintetek tényleg nem éri meg bejelenteni a fogyasztóvédelemnek a boltot, mert ilyen következményei lehetnek? Bőven lent.

Figyelt kérdés

Van egy élelmiszer kisbolt és most nem mennék bele,mert hosszú,a fogyasztóvédelemnek gyorsan jelenteni kell,mert szabálytalan ami ott történik nagyon.


Csak a testvéremnek és anyukámnak mondtam,hogy be kellene jelenteni.

Csendben maradok.


Azon gondolkodtam,hogy bejelenteném a fogyasztóvédelmiseknél (élelmiszer) csk az tart vissza,hogy édesanyám azt mondta,hogy ha ezt megteszem akkor a bolt tulaj kitílt a boltból és soha be nem tehetem a lábam,vagy pedig jól összever.


Szerintetek kell ettől tartani?


Megéri bejelenteni vagy ezektől tartva amiket leírtam nem?



2016. júl. 5. 17:51
 1/3 PresidentEvil ***** válasza:

"Van egy élelmiszer kisbolt és most nem mennék bele,mert hosszú,a fogyasztóvédelemnek gyorsan jelenteni kell,mert szabálytalan ami ott történik nagyon."


Pedig jó lenne, ha leírnád, hogy mi történt, mert így nem lehet eldönteni, hogy kinek van igaza és hogy érdemes-e bármit is tenni.

2016. júl. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tilthat ki.

Megverést pedig bárki, bármiért megteheti, de ha tudod bizonyítani, hogy ki miatt tette (nyilván nem az üzletvezető esne neked), akkor komoly kártérítést követelhetsz.

2016. júl. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Élelmezés-egészségügyi, közétkeztetési, élelmiszer termékbiztonsági kérdésekben (pl. lejárt élelmiszer forgalmazása, élelmiszerek helytelen tárolása) a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) rendelkezik hatáskörrel eljárni, ezért bejelentését a NÉBIH felé érdemes megküldenie.


Erre lehetősége van ingyenes zöld számon keresztül, melyről itt tájékozódhat: [link]


Vagy pl. az Androidos telefonokra letölthető NÉBIH Navigátor okostelefon alkalmazáson keresztül: [link]


A NÉBIH egyéb elérhetőségei: [link]


Bejelentésekor kérheti adatai zártan való kezelését, így semmiképp nem derül ki a bejelentő személye.


Üdvözlettel: NFH Ügyfélkapcsolat

[link]

[link]

2016. júl. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!