Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendeltem netről egy csomagot,...

Rendeltem netről egy csomagot, de mást kaptam. Lehetnek következményei? (Részletesen lent)

Figyelt kérdés
Rendeltem egy oldalról, de nem azokat a termékeket kaptam, hanem helyette véletlenül háromszoros értékben kaptam csomagot. Viszont rá 1-2 nappal jött egy email, amelyben tájékoztattak a téves küldésről, és hogy amennyiben nem bontottam fel küldjem nekik vissza és akkor kiküldik az eredeti csomagot vmi kis plusszal. A kérdésem pedig az lenne, hogy lehet-e belőle valami bajom ha már felbontottam a cuccot? Kifizettethetik velem a különbözetet később?

2016. febr. 19. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem, hiszen ez az ő hibájuk. Kérdezz rá mi a teendő, ha már felbontottad.
2016. febr. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles visszaküldeni
2016. febr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ha a termékeket még nem bontottad fel, akkor nincs semmi baj. írd meg nekik, hogy rendben visszaküldöd, de fizessék a csomagköltséget, mert nem te rontottad el, vagy küldjék úgy a te cuccod, hogy visszáru is lesz, ezt a futárcégek tudják.

ekkor nincs semmi gond.


ha azonban a termékeket már elkezdted használni, akkor függetlenül attól, hogy nem ezt kérted, az ő terméküket használod, azaz jár neki a termék ellenértéke.


(a jog ezt úgy szokta mondani, hogy ráutaló magatartással beleegyeztél a másik termék megvásárlásába)

2016. febr. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Naná, hogy lesz. Téves vagy sem, az nem a tiéd.

Írd meg nekik, hogy mikorra kéred a sajátod, és mikor viheti a futárszolgálat tőled a csomagot. természetesen az Ő költségükre.

A vásárlással, elfogadtad a webtörvény azon részét, ami nemcsak őket kötelezi, hibás árú esetén a visszavételre, hanem téged is. Te egy szerződést kötöttél, amit épp most szegsz meg. Mindenhol másként állnak hozzá. Pl. van pár oldal, amiről azt hiszed magyar, aztán közben Szlovák, vagy épp Román. Nálam pl. ha xxx időn belül nem rendeződik a kérdés, akkor nem a csomagfutár kopogtat, hanem a végrehajtó "szakemberei". Gondolom hogy örülnél mondjuk egy privát Román-cigány végrehajtónak mondjuk az e-mag-tól. Ha az sem hozna eredményt, akkor átveheted az idézést, és mehetsz a bíróságra. Ha nem mész el, lehet, hogy már akkor többe fog kerülni mint maga a rendelés. A szerződéskötés helye pedig ott van, ahol az anyacég. Mehetsz Csikszeredára (<-- csak úgy írtam..)bíróságra. Ha pedig kimondják, hogy nincs igazad, akkor fizetheted a teljes perköltséget is.


Van ellenpélda is. Tízen-sokadik rendelésemhez véletlenül hozzácsaptak egy pár-ezer forintos órát. Jeleztem a hibát azonnal, hogy ezt nem rendeltem, és mint becsületes vásárló visszaküldeném az Ő költségükre. Azt írták, használjam egészséggel. Azaz lemondtak róla, méghozzá hivatalosan levélben. Ennyi.


Tudjátok csak azt felejtitek el a pénztárnál, hogy amikor az amúgy is rosszul fizetett pénztáros véletlenül nem ezresből ad vissza, hanem tízezresből, és te jól jársz, akkor azt nap végén levonják tőle, és könnyen lehet, hogy a két-három gyereke éhezik abban a hónapban miatta. ..és igen az az Ő hibája, de lehet, hogyha valahol véletlenül fordítva történt, akkor az meg nem ő volt.


Te a meglévő pénzed felejted ott, ha nem veszi észre.

Ő nem azzal játszik amivel rendelkezik.


Persze webshop nem ennyire közvetlen, de tudsz nyugodtan aludni? Nem, mert lám írsz, kérdezel.

2016. febr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!