Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen személyi számot kap...

Milyen személyi számot kap egy a magyar állampolgárságot visszakapó magyar? Pl. Az első szám hányas lesz? Vagy az utolsó 4-ből a 3, amiből a születési helyet lehetne kitalálni, az hogy lesz?

Figyelt kérdés

Vagy az utólag adott személyi számoknál már nem számít a születési hely, talán.


És akkor egy frissen, de külföldön született és ott is élő gyereknek hogyan lesz az a 3 szám?



#honosítás #személyi szám #külföldön született gyerek
2016. júl. 5. 23:42
 1/9 PresidentEvil ***** válasza:
2016. júl. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ebben nincs semmi konkrétum.


Éppen azért kérdeztem, mert nincs benne.

2016. júl. 6. 01:40
 3/9 Andizsuzsi ***** válasza:
81%

Hogy az első szám hnyas lesz, az attól függ, mikor született. Ezt szépen levezeti a válaszoló által linkelt oldal.


"Vagy az utolsó 4-ből a 3, amiből a születési helyet lehetne kitalálni"


?? Ezt honnan vetted? Hacsak nem Romániban élsz, akkor az egy sima sorszám.

2016. júl. 6. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

DE hát nem; az első számnál van egy olyan lehetőség, hogy (eredetileg) nem magyar.

És az konkrétan mit jelent.


És a hátsó 3 számnál lehet, hogy tényleg csak sorszám, de akkor hogyan -hanyadik- lesz a sorban egy régen született.


Mert az ideieknél szépen sorba lehet rakni, dátum szerint.

De a régen születetteknél aki pl. januárban született, már nem tudják betenni a januáriak közé, csak a dec. 31-eiek utánra. Vagy mindegy?


Azért az biztos, hogy ebből a 3 számból nem lehet kitalálni, hogy hol született?

2016. júl. 6. 05:52
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem születési sorszám, hanem a számokat osztják ki sorban. Azt kapja, amelyik az igényléskor következik. Ez ennyire bonyolult lenne??
2016. júl. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem bonyolult, csak hülye vagyok, ugye.
2016. júl. 6. 14:44
 7/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Nem vagy hüle.


Úgy tudom, hogy az okmányirodák/anyakönyvi hivatalok régebben megkapták a maguk számtartományukat, amire sorszámoztak. Tehát aki bennfentes és tudja, hogy melyik tartomány melyik hivatalé volt, az tudhatja, hogy adott számhoz melyik város tartozott.

Ma már központi adatbázis van és folyamatosan megy a sorszámozás gondolom.

2016. júl. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kösz, akkor ez jó, mert kideríthető, ha valakinek kell.
2016. júl. 6. 17:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Én sem mondtam azt, hogy hülye vagy, csak kifejeztem, hogy nem értem, miért lenne ez szerinted ilyen bonyolult??
2016. júl. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!