Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A volt barátom zaklat. Mennyir...

A volt barátom zaklat. Mennyire foglalkoznának ezzel a rendőrségen?

Figyelt kérdés

1 hónapja szakítottunk és azóta sem akar rólam leszállni. Nos, ott kezdődik, hogy most van egy új barátnője. Miatta szakítottunk, mert volt barátom már a kapcsolatunk alatt is kavart vele.


A lényeg, hogy mindig fenyegetőzik azzal, hogyha nem kérek tőle bocsánatot a szakítás miatt, akkor megver. Egyik nap speciel odajött hozzám, elkezdett fogdosni és mondta, hogy biztos hiányzik nekem, ha akarom még lehetünk együtt, mire mondtam neki, hogy most inkább azzal a lánnyal foglalkozzon, akivel együtt van. Volt barátom pedig csak annyit válaszolt, hogy csak átveri, azért van vele, hogy engem idegesítsen és nem kellett volna miatta szakítanunk.


Konkrétan semmi bizonyítékot nem tudok felmutatni még, így nem tudom, hogy fognak-e vele egyáltalán foglalkozni a rendőrök. Viszont erre szeretnék mihamarabb valami megoldást találni, mivel jómagam is tudom, hogy ez csak rosszabb lesz.

Nem tudom volt-e valaki hasonló helyzetben, mindenestre olyanok válaszát várnám, akik jobban jártasak ebben a témában.

17 éves vagyok (volt barátom augusztusban lesz 19).


2016. júl. 6. 00:42
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

nem tudom a rendőrség ennyivel foglalkozna e, de nincs valami férfi ismerős aki helyre rakná ezt a görényt???


23F

2016. júl. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
12%

Osztom az előző véleményét. De azért óvatosan, hiszen a testi sértéssel már igenis foglalkozik a rendőrség.


Okosan, rafináltan játszátok ki.

2016. júl. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Vedd fel legközelebb a beszélgetést, ha odamegy hozzád, vagy kezdj el torkod szakadtából sikítani. Zaklatás, fenyegetés miatt is feljelentheted, büntetést nem fog kapni, de lesz némi kellemetlensége, látja, hogy komolyan gondolod, és nyoma lesz a dolognak.

A legegyszerűbb persze az, ha apád, vagy valaki nagydarab férfirokon, barát megkeresi a kisfiút, és közli vele, hogy lenyomja a torkán a saját tökeit, ha 10 méternél közelebb megy hozzád.

2016. júl. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
egy ózdi és sinter barátod volt neked
2016. júl. 6. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tudsz tenni jelenleg,hogy kerülöd.Letiltod minden lehetséges formában és a való életben is kerülöd.

Ha mégis odamegy hozzád és továbbra is zaklat,akkor először szólj a családodnak és utána a rendőröknek.

Nem akarok negatív lenni, de történt már nem egy halálos eset,ahol hasonló helyzetből indult a dolog..úgyhogy ne hagyd annyiban. Mondd el másoknak is . Esetleg a fiú szüleivel is beszélhetnél. Ha még otthon él,akkor biztosan tudnak rá hatni valamennyire.

2016. júl. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 acelsziv ***** válasza:
49%

Feljelentést mindenképp érdemes tenni. Ez csak rosszabb lesz ha nem csinálsz semmit.

De talán hatásosabb lenne, ha egy komolyabb termetű ismerős párszor felnyomná a falra és elmagyarázná neki a dolgok menetét.

2016. júl. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%

Mindenképpen megéri feljelenteni, még ha nem is lesz belőle semmi.


Én mindenesetre az apámnak szólnék, hogy kaparja elő a pajszert vagy a baltát a garázsból és ijesszem rá a gyerekre óvatosan.

2016. júl. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!