Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan zajlik egy felmondás...

Hogyan zajlik egy felmondás próbaidő alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan lejár a 4 hónap próbaidőm, és fontolgatom, hogy felmondok. Egészségügyben dolgozok közalkalmazottként, viszont az egészségügyen belül egy másik terület sokkal jobban érdekel. Szeretnék még ebben a hónapban új állást találni, és felmondani a mostani munkahelyemen.


Mik a teendőim a felmondással kapcsolatban?


Ha jól sejtem kell egy írásos nyilatkozatot tennem. Nem világos kinek címezzem. Az igazgató nevezett ki a szerződésben, de címezhetném rajta kívül a közvetlen főnökömnek vagy akár a munkaügyesnek is. A másik, ami számomra nem tiszta, hogy milyen papírokat kell elkérnem, ha úgy döntök, hogy felmondok. Gondolom ahhoz, hogy később adóbevallást csináljak, kelleni fog valamilyen bérszámfejtés szerűség. Ahhoz, hogy tudjak máshol munkát vállalni gondolom kell valami nyilatkozat a részükről, hogy megszűnt a munkaviszonyom. Gondolom kelleni fog valami igazolás is, hogy mennyit dolgoztam eddig közalkalmazottként, mert a bértáblán többek között ezek alapján sorolnak be fizetési kategóriába. stb...


Szóval mire érdemes figyelni, hogy ne maradjon el vagy szenvedjen el késést ilyen esetben?


Köszi!



2016. júl. 7. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:

A közvetlen főnöknek illetve a hr-esnek cimezheted. Adhaton személyesen is, én eddig ezt tettem, odaballagsz 2 példánnyal, és a sajátodat aláiratod, hogy átvették, és ezen és ezen a napon befejeződik a munkaviszony.


Adó szempontból elvileg régebben január-február környékén megküldték az adóbevalláshoz szükséges dokumentumot.


Emellett a munkaviszony megszűnésekor kapod a TB kiskönyvet, nem tudom ez van-e még.

2016. júl. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt azonnali hatállyal megszűnik. Nekem annyi volt, hogy bementem reggel az irodára, vittem magammal az írásbeli nyilatkozatot és közöltem, hogy felmondani szeretnék, többit már tudják ők. A papírokat postán küldték el, neme kell külön kérned, fizetést is pár napra rá utalják.
2016. júl. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*nem kell külön kérned
2016. júl. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor nekiállok keresni új munkahelyet, aztán meglátom hova tovább.
2016. júl. 9. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!