Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Próbaidőn belül szeretnék...

Próbaidőn belül szeretnék felmondani, mennyi a felmondási idő, van erre valami nyomtatvány, vagy ez hogy működik?

Figyelt kérdés

1 hónapot töltöttem ki a próbaidőmből, ami a szerződés alapján 3 hónap. Azonnali hatállyal szeretnék felmondani, úgy értve, hogy csütörtökön felmondok és max még pénteken bemegyek dolgozni. A vezetőség meg szeretne tartani, de én már elhatároztam, hogy távozok, itt tarthatnak? Olvastam, hogy okot nem szerencsés mondani, de biztosan megkérdezik, tényleg ne mondjak semmit?

Egyébként egy kórházról van szó.



2015. aug. 12. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidő alatt bármelyik fél indoklás nélkül azonnali hatállyal -bemész, írásban beadod a felmondásod, és távozol.


" T. Munkáltató! A ----- kor kötött munkaszerződésemet, a mai napon azonnali hatállyal felmondom.

Dátum, aláírás.


Nem árt két példányban, és az egyikre ráíratni, hogy ki vette át.

2015. aug. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidőn belül mióta van felmondási idő? Akár ha akarsz holnap felmondhatsz, az utolsó munkában töltött napon a munkahelyen és munkaidőban köteles kifizetni valamint nincs joga indoklást követelni.
2015. aug. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Akkor ez a pár sor, hogy "T. Munkáltató! A ----- kor kötött munkaszerződésemet, a mai napon azonnali hatállyal felmondom.

Dátum, aláírás." elég egy felmondáshoz próbaidőn belül? Nem kell semmilyen paragrafusra hivatkozni? Címnek az megfelelő, hogy "felmondás próbaidő alatt"? Rákerestem én interneten és azt olvastam, hogy ez most 2015-ben kicsit változott, de a mintát csak pénzért hagyja letölteni.

Akkor ha holnap felmondok, akkor az előző pár kifizetetlen napot kötelesek kifizetni?

A felmondást kinek kell adni? És ha nem találom ott az igazgatót?

2015. aug. 12. 16:32
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1, Elég ennyi. Nem kell paragrafus, ha nincsen semmi se odaírva akkor az Mt. szabályai töltik ki a jognyilatkozatot, s neked ez most tökéletesen megfelel.

2, Címmel ne foglalkozz, az a lényeg ami utána van. Elég ha annyit írsz oda, hogy "Felmondás".

3, Addig kötelesek kifizetni amíg munkában vagy. Tehát ha holnap délben beadod a felmondásod és rögtön elmész akkor délig, ha maradsz 4-ig akkor 4-ig kell kifizetniük téged.

4, Okot nem kell mondanod, ez csak egy lehetőség. Ha más személye miatt mész el én a helyedben megmondanám, más esetben nem (így rá tudsz világítani a vezetősnél, hogy XY-al baj van).

5, Annak add a felmondásod, aki a munkáltatói jogokat gyakorolja. Ez általában a közvetlen felettesed. Ha nem ő az, akkor majd megmondja neked, hogy ki az.

2015. aug. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!