Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol lebbezhetek fel, ha...

Hol lebbezhetek fel, ha fiatalkorúként helyszíni bírságot szabtak ki rám?

Figyelt kérdés

Kb. 3 hete telefonáltam vezetés közben, és ezért helyszíní bírságot kaptam, pedig akkor még fiatalkorú voltam. A 2012. évi 2. törvény IV fejezetében ez áll:


"Fiatalkorúval szemben pénzbírságot vagy helyszíni bírságot csak akkor lehet kiszabni, ha a fiatalkorú annak megfizetését vállalja. Helyszíni bírság törvényes képviselő jelenléte nélkül nem szabható ki


Törvényes képviselőm nem volt jelen.



#helyszín #bírság #vezetésrendőrök
2016. júl. 8. 00:55
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Jaaaa, szerinted azért mert még nem lettél 18 akkor bármit megtehetsz? Ugyanúgy megbüntethet a rendőr.
2016. júl. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem azt. Hibáztam és tanultam belőle, viszont azért nem vagyok milliomos, szeretném megúszni ezt a büntetést, és mivel a rendőr a törvényes képviselőm jelenléte nélkül szabott ki helyszíni bírságot, szerintem erre esélyem is volna.
2016. júl. 8. 01:09
 3/10 Andizsuzsi ***** válasza:
91%

A kiszabó hatóságnál kérelmezni kell a helyszíni bírság intézkedés felülvizsgálatát (tényállás leírása és annak indokolása, hogy miért volt jogellenes a helyszíni bírság).

Ez azonban korántsem sem azt jelenti, hogy megúszod a büntetést, csak azt, hogy feljelentés lesz az ügyből és a törvényes képviselődet is behívják és az ő jelenlétében folytatják lé a szabálysértési eljárást. Szabálysértési bírság fiatalkorúra is kiróható.

2016. júl. 8. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:
79%

Lebbezni fel meg sehol sem lehet, ez nem igekötős ige.

Hol fellebbezhetek? Hol fellebbezhetem még?

2016. júl. 8. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Tényleg nem kötelező vállalnod. Akkor feljelentés lesz belőled, a bírság meg minimum a duplája. Valóban nem vagy köteles elfogadni. Talán még hibázott a rendőr is. De még mindig így jársz jobban...
2016. júl. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem arra van kitalálva, hogy megúszd, nem törlik el a bírságot akkor sem. Csak akkor nem a helyszínen veszik el a pénzed, hanem csekken, és picivel többet az eljárási költségek miatt...
2016. júl. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha volt elég vér benned fiatalkorúként, hogy szabályellenesen viselkedj, legyen ahhoz is, hogy vállalod a következményeit!

Szándékosan hágtad át a törvényt, a KRESz pedig nem ismeri a "gyerekcsíny" figalmát!

2016. júl. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
Valaki vilagositson fel hogy tudott a kerdezo kiskorukent vezetni, es csak a telefonalasert buntettek meg.
2016. júl. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha felbelezel a helyszíni bírsággal szemben, akkor feljelentés lesz belőle. Kapsz a nyakadba egy rendőrségi eljárást és sokkal többet fogsz fizetni, mivel abban az esetben már magasabbak a büntetési tételek.


Örülj inkább, h így megúsztad, fizesd ki és tanulj belőle!

2016. júl. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire vágtak meg, 20-30k?


A helyszínen valószínűleg tájékoztattak arról, hogyha nem ismered el a szabálysértést úgy feljelentenek. Megijedtél gondolom, akkor már nem volt nagy a szád, s inkább kussoltál és átvetted a csekket. Nah, ha ez ellen fellebbezel akkor 30k az illeték eleve, plusz mellé az a csomó idő és idegeskedés ami lesz, majd mivel a jogi kultúrája a családodnak zéró, ezért kell majd egy ügyvéd is, ami 20-30k megint. A végén az lesz, hogy eljárási hibát korrigálják, s kisebb összegre büntetnek, és mivel büntetnek az illetéket se kapod vissza. Buktad.

2016. júl. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!