Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Második vezetéknév felvétele....

Második vezetéknév felvétele. Mi a menete?

Figyelt kérdés
Édesapám dél-amerikai, ahol az anya és az apa vezetéknevét is szokás felvenni. Eredetileg mindkét vezetéknevet megkaptam volna, viszont akkoriban (az egyszerűség kedvéért) csak az egyiket anyakönyveztették. Azonban én szeretném mindkét nevet viselni, amiben a szüleim is támogatnak. Ez mennyibe kerülne, mi lenne a menete? (15 éves vagyok)

#vezetéknév #második vezetéknév
2016. júl. 13. 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Kimész Dél-Amerikába, ha az ottani ország állampolgára vagy, akkor ott kérvényezed.

Itt pedig nem az egyszerűség miatt lett csak egy, hanem mert alapból nem is lehet kettő. Egy vezetéknév és 2 utóneved lehet magyar állampolgárként. Házasság esetén bővülhet ki, bizonyos szabályok szerint, a másik fél nevével.

2016. júl. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Két vezetékneved lehet, de ezeket kötelező kötőjellel írni, hogy ne okozzon problémát, ha keresztnévként is használatos. Keresztnévből négy lehet.


Spanyol nevet akkor vehetsz fel, ha kisebbségi vagy, ellenkező esetben csak magyar lehet. Szóval állampolgárság jó lenne hozzá. Kiskorúként szülői engedély kell hozzá.

2016. júl. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!