Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számítsak, illetve...

Mire számítsak, illetve tehetek én is feljelentést?

Figyelt kérdés

A történet a következő:

Összevesztem a nővéremmel, ezért ő meg akart "viccelni".


Megkérte egy barátját hogy öltözzön be betörőnek és csinálja azt mintha betört volna hozzánk. Volt nála egy játékfegyver is, amiről persze én nem tudtam volna megmondani hogy igazi-e, így arra gondoltam igen.


Tökre halál félelemben voltam, majd előjött a nővérem és még egy barátja hogy ez csak egy prank, nyugodjak le. A másik gyereknél volt egy kamera, amivel egész végig videózott.


Annyira bedühödtem, hogy nekik mentem a 2 csávónak. A kamerát elejtette. Követeli rajtam az árát.

Én nem akarom kifizetni, azt mondta hogy feljelent.


Ha feljelent, mire számítsak, illetve lenne eredménye ha én is teszek feljelentést?


2016. júl. 14. 09:40
 1/6 Molyember ***** válasza:
100%
Mivel nem tudtad, hogy nem igazi betörés, és fegyver (nek látszó tárgy) volt nála, akár meg is ölhetted volna önvédelemből. Nyugodtan menjen a rendőrségre a felvétellel, semmi bajod nem lesz. A nővéred majd kifizeti, de én a helyedben megcsókoltatnám vele az ajtófélfát. Just a prank, sis!
2016. júl. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De, akkor már tudtam hogy csak prank.
2016. júl. 14. 09:49
 3/6 A kérdező kommentje:
Amúgy az történt hogy behúztam neki egyet, és akkor ejtette el.
2016. júl. 14. 09:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Jól írja az első.

Én simán megmondanám, hogy nem vagyok hajlandó kifizetni a kamerát, és örüljön, hogy ennyivel megúszta. Menjen jelentsen fel, de ne felejtse el közölni, hogy betörtek a házba, fegyverrel hadonásztak, amiről neked fogalmad sem volt, hogy igazi vagy sem.

2016. júl. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A büdös életbe nem nyerne meg egy ilyen pert, hagyjad hogy nyugodtan jelentsen fel.
2016. júl. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A videofelvétel készítésével még a személyiségi jogaidat is megsértette, szóval még azért is perelhetnéd őket.
2016. júl. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!