Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bankkártya adatok ellopásáért...

Bankkártya adatok ellopásáért és azzal való visszaélésért mi a maximum büntetés?

Figyelt kérdés

A 23 éves öcsém olyan helyen dolgozik, ahol hozzáfér a kuncsaftok/vásárlók bankkártya adataihoz. 90%-ban külföldi, de javarészt európai kuncsaftokról van szó. Az öcsém egy pár kuncsaft bankkártya adatát lemásolta magának. Az egyikkel már vásárolt is az interneten 40$ értékben. Én úgy szereztem erről az egészről tudomást, hogy véletlenül kiesett a zsebéből az egyik ilyen papírfecni amin épp az egyik kuncsaft adatai voltak. Ekkor bevallotta, hogy már kb. 20 ember bankkártya vagy hitelkártya adatait lemásolta. Én nem szeretném, hogy az öcsém bajba kerüljön ez miatt!!! Hiába akartam meggyőzni, csak azt mondta, hogy egy kis "fizetéskiegészítés". Konkrétan azt mondta, hogy: mindegyikről leszed vagy vásárol 50000Ft alatti értékben és akkor még mindig csak szabálysértést követ el és megússza büntetés nélkül! Sajnos attól félek, hogy ez nem így van, de nem tudom sehogy meggyőzni. :( Mit csináljak?

Ha netán mind a 20 kártyával vásárol 50000Ft alatt, akkor az tényleg szabálysértés? Neki még életében nem volt szabálysértése sem. Soha nem volt a rendőrségen sem. Ha mégis belevág ebbe a dologba és megbukik, akkor mit kaphat?

A válaszokat előre is köszönöm!



2016. júl. 19. 11:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Bár erősen kamuszagú a történet (hiszen alapból kódolva vannak ezek az adatok), de ha mégis igaz volna, akkor remélem, hogy sittre vágják!
2016. júl. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Biztosíthatlak, hogy nem kamu! Bár az lenne!

Nem szeretném részletezni, hogy hol dolgozik, de sajnos hozzáfér az adatokhoz. Szerintem a munkahelye is eléggé hanyagul kezeli ezeket az adatokat.

2016. júl. 19. 11:24
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Netes vásárlásnál elég csak a kártyán lévő adatok
2016. júl. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon nem csak szabálysértés lesz mint lopás, ugyanis titkos adatokkal él vissza. Ha ezzel lebukik (le fog), akkor úgy megvágják mint a rohadt élet. Ha neki megéri apró pénzért börtönbe vonulni, akkor hajrá.
2016. júl. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Mond neki,hogy mindegyikről szedjen le kb 300 forintot úgy nem lesz feltűnő.
2016. júl. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Egy gazdag embernél sem az lesz feltűnő, hogy eltűnt 50 ezer forint, mert több millió között az ember nem szúrja ki, hanem úgy fog lebukni, hogy ma már szinte mindenki kap sms-t ha pénzt vesz le, kártyával fizet, pénzt utal, stb. Ha jön egy sms egyenlegváltozásról, miközben nem vásároltam jelenteni fogom a banknál és zároltatom a kártyát. Ők elkezdik vizsgálni, hogy ki mit vett rajta, megy a rendőrségnek a feljelentést és kb. innentől gyerekjáték megtalálni a tettest.
2016. júl. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Még egy kérdés: Ha a külföldi személyek feljelentik Őt a saját országukban, akkor a magyar rendőrség fog nyomozni az ügyben? Nem szeretném, hogy idáig fajuljanak a dolgok, de szeretnék minél több infót összeszedni a témában, hogy elrettentsem az öcsémet.
2016. júl. 19. 12:36
 8/20 anonim ***** válasza:
79%
Néha elgondolkozom, hogy elgy elvileg normális, dolgozó ember hogy lehet ilyen mérhetetlenül hülye..
2016. júl. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Foglalkozás körében elkövetett sorozatos sikkasztás.

Valami ilyesmi , amit csinál.

2016. júl. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Átveszi a magyar rendőrség az ügyet. Itthon fogja leülni.
2016. júl. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!