Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért etikátlan (és törvényell...

Miért etikátlan (és törvényellenes) telefonbeszélgetéseket hangfelvételre felvenni?

Figyelt kérdés

2016. júl. 19. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert ezt csak a CIA teheti meg.
2016. júl. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2016. júl. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A Bírósági Döntések Tára 2011. 2442. pedig kimondja:

„Nem minősül visszaélésnek a képmás vagy hangfelvétel készítése, avagy felhasználása, amennyiben arra közvetlenül fenyegető vagy már bekövetkezett jogsértés bizonyítása érdekében közérdekből vagy jogos magánérdekből kerül sor, feltéve, hogy a képmás vagy hangfelvétel készítése vagy felhasználása a bizonyítani kívánt jogsértéshez képest nem okoz aránytalan sérelmet.”


Tehát az adatvédelmi és a polgári jog tiltja az érintett tudta nélkül hangfelvétel készítését, azonban büntető ügyben, mint bizonyítékot föl lehet használni. Példaként említette az előadó a csepeli kettős gyilkosságot, ahol a bizonyítás során a bíróságon figyelembe vették a gyilkosságot megörökítő hangfelvételt.

2016. júl. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez nálunk nincs normálisan leszabályozva, nyugodtan készíts felvételt, bűncselekmény esetében úgyis felhasználható mindenképp, ha nem erről van szó meg egyszerűen törlöd amire nincs szükség és kész.
2016. júl. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A másik fél személyiségi jogainak megsértése miatt.
2016. júl. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De miért sértő bárkinek is ha hangfelvételre veszem a beszélgetésünket? És adott esetben valakinek visszajátszom?

Ha tudja hogy ekkora barom vagyok, akkor ne álljon velem szóba, ez is kb. azon a szinten van mint a pletykafészkek, semmivel nem rosszabb szerintem..

2016. júl. 20. 17:47
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert a törvény szerint mindenkit megillet a képmáshoz való jog, ahogy a hanghoz is, magánélethez is stb. Neked lehet, hogy nem tetszik, de attól még ez a törvény.
2016. júl. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem értem miért kell mindig itt személyeskedni (biztos valami rossz magyar szokás hogy másikat lehülyézzük stb. jó lenne leszokni róla).


Amúgy abból amit írtál megértettem hogy a képmásaim és hang anyagaim is engem illetnek?

Magán élethez joga van az egyáltalán nem igaz, ha igaz lenne akkor már a pletykálást is törvény kellene büntesse. (persze nem bánnám)

2016. júl. 21. 19:06
 9/10 A kérdező kommentje:
*Értem már mi a logikája annak hogy ez törvényellenes. Köszi a választ utolsó.
2016. júl. 21. 19:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Sima pletykálás más, mert ugye véleménynyilvánítási jog is van, de rágalmazni, jó hírnevet sérteni vagy nagy nyilvánosság előtt publikálni más magánéletét (közszereplőnél ez kissé másképp szabályozott) nem lehet.
2016. júl. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!