Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szomszéd falától milyen...

Puhl Erika kérdése:

A szomszéd falától milyen távolságra lehet növényeket ültetni, mondjuk örökzöldeket? Szomszédunk szerint attól vizesedik a háza fala, hogy a növényeink miatt nem szárad ki. Az iksznijéből ömlik a háza tövébe az eső. Nem ez lehet a baj?

Figyelt kérdés

2016. júl. 20. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Alaphelyzetben olyan messze, hogy ne érjen át az ő telkére, de kérdezd meg az önkormányzatot.

Amúgy mi az ikszni?

2016. júl. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
elvileg 50 centire kell lenni.
2016. júl. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
mi ezt a kérdést 1-2 éve körbejártuk, mert a mi házunk falát konkrétan direktbe locsolta a szomszéd. Ugyanis oda ültetett veteményest , és szuper kis árasztásos öntözést alkalmazott a kertjében. Végül a jegyzőnél kellett jogorvoslatot kérnünk. 50 centi az amit be kell tartani, és az árasztásost sem alkalmazhatta tovább, csak ha be tudja állítani úgy, hogy a mi házunkhoz semmilyen módon ne folyjon át a víz.
2016. júl. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat. Az örökzöldek kb 1 méterre vannak a faltól, és nem locsolom őket, mert agyagos a talaj, ami jól tartja a nedvességet. Az ikszni szót én is ott tanultam a faluban a mesterektől , a jelentése :

Egymást metsző síkok találkozásakor kialakuló teknő.

2016. júl. 20. 21:33
 5/6 A kérdező kommentje:
Folyt.köv. : Tehát a háza az utcafronttól merőlegesen folytatódik és a két tető találkozásánál van az ikszniben a bádogteknő, amiből folyik a Niagara a saját falára. Én békés ember vagyok, de most kitalálta, hogy szedjem ki az összes növényt, Arizóniai ciprusokat, ezüst borókákat, berkenyét stb. Ezt azért nem szeretném.
2016. júl. 20. 21:42
 6/6 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján nem is kell. Ha egy méterre van, bőven a tűrésen túl vagy.
2016. júl. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!