Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenért járhat valamilyen...

Ilyenért járhat valamilyen büntetés?

Figyelt kérdés

A neten rendeltem 1db zárnyitó készletet. Járhat érte valamilyen büntetés? Sajnos csak most tudtam meg, hogy tilos ilyet behozni és magánszemély nem birtokolhat ilyet, de sajnos már postázták...


Láttam a neten egy határozatot hasonló esetről. Ott nem volt büntetés csak megsemmisítés és csak annak a költségeit kellett megfizetni ( [link]

Szerintetek mindenáron felbontják a vámon?


2016. júl. 21. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Erről még nem is hallottam, hogy ez illegális lenne. Egyébként attól függ, hogy honnan rendelted. Ha EU-n belülről, akkor nincs Vám és nem tudják meg, hogy mit rendeltél. Ha EU-n kívülről akkor attól függ, hogy mekkora érték van a csomagon feltüntetve. Asszem 45 dollár alatti gift (ajándék) nem vámköteles, így bacnak rá a vámosok.


Én mindig így rendelek Kínából és még nem volt gondom belőle (bár legális dolgokat szoktam rendelni, mint plüssfigurák és hasonlók).


Büntetés egyébként szerintem sincsen, csak megsemmisítik. Esetleg mehetsz magyarázkodni.

2016. júl. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindenki leszarja mit rendeltél és a hétköznapi embernél már csak a VÁM szarja le jobban.
2016. júl. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
szerencsére megérkezett minden hiba nélkül :)
2016. júl. 27. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!