Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az emberek, miért háborodnak...

Az emberek, miért háborodnak fel azon, hogy ha egy magyarországi börtönben fogva tartott, a börtönben lévő körülmények miatt kártérítést kér, és a börtön kártérítést jogerősen meg ítélik, a fogvatartottnak? Miért van ez így?

Figyelt kérdés

Kinek mi a véleménye? Sokan sok mindent, hallunk, olvasunk. És egyre több, és egyre nagyobb a fel háborodás. De miért? Mi előtt bárki is válaszolna erre a kérdésre. Én személy szerint a következőkel egyet értek, és én úgy vélem, hogy "...Nem tudom, ki hogy van ezzel, de engem mindig megrettent az a gyűlölet és bosszúvágy, ami ezekből a hozzászólásokból árad. Persze mindaddig, amíg valaki nem tapasztalja meg, milyen is a magyar börtönök többsége. És ehhez manapság igazán nem kell sokat tenni, elég egy csokit ellopni, vagy hajléktalannak lenni. De nem csak a piti „bűnözőket”, hanem az igazi nehéz fiúkat is megilleti az emberhez méltó, tisztességes bánásmód. A börtönbüntetés lényege ugyanis a szabadságtól való megfosztás, nem pedig a megalázás és az embertelen bánásmód.

Nem az elítéltekre, nem az ügyvédekre, nem a jogvédő szervezetekre és nem Strasbourgra kell haragudni a milliárdokra rúgó kártérítések miatt! Hanem arra a büntetőpolitikára, ami idáig vezetett: a fiatalkorúak szabálysértési elzárására, a hajléktalanok kriminalizására, a középmérték alapján kötelezővé tett szigorúbb büntetésekre, a „három csapásra”, az előzetes letartóztatások túl gyakori alkalmazására, vagyis az ész nélküli folyamatos szigorításra. Vagyis arra a kormányra, amelyik mindezt kitalálta, ám – mint ez várható volt – mindezzel a bűnözést csökkenteni nem tudta..." Én ezzel az idézettel teljesen, azonosulni tudok. És az előbb le írt idézettel teljesen egyet is értek. És ti hogy vagytok vele? Kérek mindenkit, hogy érzelem és düh mentes, és tiszta válaszokat várnék erre a kérdésre. De legfőbb képen, csak olyan válaszokat várok erre a kérdésre, amelyet az adott válasz író is, el várna ha ez a saját kérdése lenne. Az adott idézetet a - [link] - írásból származik.



2016. júl. 27. 17:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
39%
Azért háborodok fel rajta, mert egy bűnöző. Nem sajnálom, ha a börtönben nem él megfelelő körülmények közt, mégpedig azért, mert: NEM IS ÉRDEMLI MEG.
2016. júl. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
24%
Örüljön, hogy kidzanadult.
2016. júl. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
59%

Hány ember él még ettől rosszabb körülmények között is, akiknek az is gondot okoz, hogy mit egyenek, még azért a magyar börtönökben igencsak az egyetlen probléma az, hogy túl sok a bűnöző és kicsi a hely, de minden másban különb, mint egy kórház. Ha megnézed, van mit enniük, van mit inniuk, van tető a fejük felett, télen meleg helyen vannak, van lehetőségük olvasni, tanulni, tv-t nézni, internetezni, foglalkozásokon részt venni, tehát mégis miért panaszkodnak? Azért mert sokan vannak egy helyen? Na és a kórházakban nem? Ott egy kicsi kórteremben sok helyen nincsenek vagy 6-8-an? Dehogynem! És ott egy csomó minden nem adott, mint a börtönben.

Arról nem beszélve, hogy senki nem mondta, hogy bűncselekményt kövessenek el...

Én nem haragszom rájuk, meg nem is érdekel a dolog, csak a véleményemet mondom el. Vagy vegyünk egy példát. Itthon megtermeled magadnak a zöldséget, gyümölcsöt, megveszed a vetőmagot, műveled a földet, öntözöd és mondjuk jön egy jégeső és elvisz mindent, pedig csak a létfenntartásodhoz termeltél. Kapsz bárhonnan is kártérítést, vagy segítséget? Nem! Megveheted jó pénzért a boltba...Na, ez a baj! Hogy ha arra van kártérítés, hogy aki önszántából a bűnözést választotta, a becsületes megélhetés helyett, akkor ha a becsületes, törvénytisztelő emberek nem kapnak kártérítést, akkor nekik se járjon.

2016. júl. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
59%

Es mi van azokkal, akik valoban bunteny miatt vannak bent? Mondjuk lopasert. A sertett visszakapja a penzet? Aligha.


Azert ez a kerdes nagyon sok tenyezotol fugg am. Egyszeru valasz nincs ra. Barhova tudod forgatni, valojaban mindegy mit mondok.

Igen, vannak bent artatlan emberek is. Hany szazalekuk artatlan?

Igen, a bortonelet megviselheti az ember egeszseget. A becsuletes munka sarban, fagyban, esoben az nem.... de mivan az irodai dolgozokkal, akik neha olyan nyomas alatt vannak, hogy az agyukra es/vagy az egeszsegukre megy?

Konnyu bekerulni? Lehet. De miert? Arra nem gondoltal meg, hogy a jelenlegi politikai elit azert szigoritja ezeket, hogy az utanpotlas csak az o fajtajuk legyen? Ha akarod vitatkozhatunk ezen :)

Egyebkent nem csak "szabadsag megvonas" a buntetes lenyege. Szerinted osszkomfortos, legkondicionalt szobat kellene biztositani egy eliteltnek? Televizioval es internettel? Ha te otthontalan lennel, mit csinalnal? En bevagnam egy felteglaval a kirakatot es varnek rendorre :) A fraszert fagyoskodjak a hidegben vagy lihegjek melegben es ehezzek kint a nagy budos szabadsagban? Egyebkent az otthontalanok hajkuraszasat ezert nem is ertem igazan.

2016. júl. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
61%
Azért, mert a kártérítést az adófizetők pénzéből fizetik ki a fogvatartottnak, aki ellenben nem sok mindent ad vissza a társadalomnak. Itt igazából az elvekről van szó. A *legtöbb* ember (nem mindegyik) jogosan van a rácsok mögött, és a társadalom bűnhődni szeretné látni őket, az pedig elég abszurd, amikor a kényelmetlen körülmények miatt való panaszkodás nyomán még közpént is kapnak. A börtön az börtön, nem a Hilton Hotel. A harmadik világbeli börtönök már tényleg elég embertelenek.
2016. júl. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon elmés, mikor valakinek ugyan az a kijelentése és az indoklása is!

"szegény bűnözőket sajnáljátok velem..."

"mert mi van ha te is odakerülsz..."

Pont ez a lényeg te begyöpösödött agyú! NEM KERÜLÜNK ODA!!!

Tán még pénzt is kapjanak azért, mert szegény BŰNÖZŐK be vannak zárva??

SzVSz jó néhány meg is dögölhetne bent azért amit elkövetett!!

Peace

2016. júl. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
27%

Tudtam, hogy nem szabad az elsők között válaszolni:D

Igazi liberális a kérdező.

Aki nem ért velem egyet, az rögtön szánalmas meg undorító :)

2016. júl. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 MZ.per.X ***** válasza:
53%

"És ehhez manapság igazán nem kell sokat tenni, elég egy csokit ellopni, vagy hajléktalannak lenni."

1. Csak azért mert hajléktalan vagy, senki nem visz börtönbe.

2. Egy csoki ellopásáért szintén nem.

3. Normális ember nem lop.


"az igazi nehéz fiúkat is megilleti az emberhez méltó, tisztességes bánásmód"

Miért is? Az igazi "nehézfiúk" emberi életeket vettek el, családokat tettek tönkre. Gondolj csak bele, megölnek 1 embert, annak vannak gyerekei, párja, szülei, barátai...Valahol elég pofátlanság valakinek tisztességes életmódot nyújtani, miközben ő maga tönkretett életeket.


Na meg azért 2 dolgot ne felejtsünk el:

1. Én már régebben is néztem, hogy havi 10-en ezreket fizettem egy szaros kollégiumi szobáért, összezárva egy kis lyukban X emberrel. Ezek meg ingyen sokkal jobbat kapnak az államtól...

2. Az emberek többsége nem ok nélkül kerül oda, ahova, nehogy már őket kelljen sajnálni ezért...

2016. júl. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
72%

A kedves nehézfiúk (gyilkosok, erőszaktevők, rablók) figyelembe vették az áldozat alapvető emberi jogait, mint például:

"Minden személynek joga van az élethez, a szabadsághoz és a személyi biztonsághoz."


Ha nem, akkor milyen alapon várják el, hogy nekik is megadják ezeket a jogokat?

2016. júl. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 electroman75 ***** válasza:
62%
Majd ha a te családodból(apád-anyád, gyereked) írt ki minden különösebb lelkifurdalás nélkül a kedves nehézfiú, majd akkor is itt ajvékolj a jogai mellett légyszíves.
2016. júl. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!