Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatéki tárgyalás elhalasztá...

Higgany kérdése:

Hagyatéki tárgyalás elhalasztásáról küldenek Hivatalos értesítést?

Figyelt kérdés

Az egyik örökös felhívott és azt mondta hogy elhalasztják mert felhívta a jegyzőt és kérte hogy később legyen.

Ilyen létezik vagy csak azt akarják hogy ne menjek el?

Levelet nem kaptam hogy bármi változás lenne.



2016. júl. 29. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Elõször is, nem a jegyzõ tartja a hagyatéki tárgyalást, hanem a közjegyzõ.

Közjegyzõnél dolgoztam -ezért is javítottam, emgszokás, bocsi-, a hagyatéki ügyekkel én foglalkoztam. Nálunk, ha már ki volt tûzve az idõpont, és át akarták tenni javasolta, hogy hatalmazzon meg valakit, vagy írjon egy nyilatkozatot, ami még odaér. Ha ezek nem feleltek meg - általában nem volt ilyen gond -, de még volt idõ, akkor postán, ha nem, telefonon értesítve voltak.

De ha nem vagy ott, nem képvisel senki, akkor nem lesz jogerõs a végzés. Kipostázza neked a közjegyzõ tértivevényesen, átvételtõl számítva 15 napod van fellebbezni.

Viszont a legegyszerûbb megoldás, hogy felhívod a közjegyzõt, és megkérdezed.

Elvileg tudod ki az eljáró közjegyzõ, nem?

2016. júl. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, a telefonszám is megvan. De már délután nem hívtam nem tudom meddig lehet hívni. A tárgyalás 3 nap múlva lesz, ezért tartottam gyanúsnak. Nem részletezem de nem a legjobb a kapcsolatunk ezért gondoltam hogy ilyesmihez folyamodna. Végülis hamarosan kiderül. Elmegyek a megbeszélt időpontban, maximum hazaküld.
2016. júl. 29. 20:08
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm a válaszodat :)
2016. júl. 29. 20:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Hivd föl a közjegyzőt, általában még a hagyatéki tárgyalás előtt is szoktak lehetőséget adni arra, hogy megnézd, mi a hagyaték tárgya, értéke, milyen adósságok terhelik, stb. A közjegyzőnek is az az érdeke, hogy ne a hagyatéki tárgyaláson érjenek meglepetések, ha osztályos egyezségre kerül a sor, akkor ne ott kelljen kisilabizálni, sőt, szeretik ha a testvérek, rokonok előre megbeszélik a dolgokat, mindenkinek az a jó. Hagyatéki tárgyalás elhalasztását írásban jelzik, de nem szokták elhalasztani, csak ha nagyon indokolt. Amit te irtál, annak erősen az a látszatja, hogy azt akarják, ne légy

ott. Amúgy semmin se változtat, hogy ott vagy-e vagy sem, legfeljebb az eljárást hosszabbitja meg a levelezgetés. A hagyatékot törvény szerint osztják el. A temetési számlákat be kell mutatni.

2016. júl. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!