Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan zajlik egy bírósági...

Hogyan zajlik egy bírósági tárgyalás?

Figyelt kérdés

1. A vádlott ott van, amikor a tanukat hallgatják ki?

2. Az összes berendelt tanu egyszerre bent van?

3. Ha én vagyok időszerint első tanunak berendelve (10 órára), akkor nekem végig ott kell maradnom, míg van olyan tanu is, aki 2 órár van behívva?

4. Hogyan zajlik a kikérdezés? Tényleg ki kell ülni, meg esküdni, mint a filmekben? A bírónő kérdezget és azokra kell válaszolnom, vagy hogyan?


biztosan minden ügy más, de nem most csak általánosan.


2016. júl. 28. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk nem volt vádlott csak felperes és alperes. Ha egy tanú bent a többi nem lehet bent. Hogy ott kell-e maradj nem biztos ha a bíró engedélyezi a távozást nem, de érdemes megkérdezni. Sokat nézel tv-t. A megesküdés abból áll hogy a bíró felteszi a kérdést, hogy a vádlott vagy legyen az al-, felperes felé nem vagy-e elfogult és csak is az igazat mondod. Mert a bíró ekkor tájékoztat hogy a hamis tanúzást a törvény bünteti. Erre te mondasz egy igent hogy nem vagy elfogult és igazat mondasz. Ez mind hangrögzítésre kerül. Nálam a tárgyalás így ment. De én érintett alany és tanú voltam.
2016. júl. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1./A vádlott alapesetben ott van, mikor meghallgatják a tanúkat.

2./ A tanúkat egyenként hallgatják ki, a még ki nem hallgatott tanúkat kiküldik a tárgyalóteremből.

3./ A bíró dönthet úgy, hogy elenged, de ha lehetséges, hogy szembesítés lesz szükséges a tanúk között, akkor nem enged el. Igen ha sok tanú van, akkor időpontokra adják ki az idézéseket.

4./ A meghallgatás állva történik, nem kell esküdni semmire (ez nem Amerika) viszont figyelmeztetni fognak, hogy a hamis tanúzást a büntető törvény büntetni rendeli. Először összefüggően el kell mondani, amire emlékszel, amit tudsz, utána a bíró fog kérdéseket feltenni, ezután az ügyész, utána pedig a védő/védők.

2016. júl. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Alperes és felperes polgári pereknél van, vádlott pedig büntető ügyeknél.
2016. júl. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valahogy hasonlóan, de:

- majd behívnak a tárgyalóba, amikor az előző tanú meghallgatásával végeztek.

- nem kiülsz, hanem kiállsz, a személyi ig-et oda adod a bírónak, utána vissza állsz a neked kialakított kis asztalkához. Ne felejtsd el, szinte rögtön vissza is adja, ott ne maradjon!

- igen, a tárgyalást vezető bíró először figyelmeztet, hogy csak az igazat szabad mondanod, mert (ha később kiderül, hogy mégsem,) a hamis tanúzást a törvény bünteti. Nem kell megesküdnöd rá, mint a kosztümös filmekben, elegendő, ha tudomásul veszed.

- a bíró feltesz kérdéseket, azokra válaszolsz. Jól teszed, ha valóban csak annyit mondasz, amit feltétlenül szükséges. Amiről nem kérdeznek, arról ne beszélj!

- igen, a vádlott is ott lesz, de csak akkor szólalhat meg, amikor a te meghallgatásod után a bíró megkérdezi tőle, hogy akar-e valamit kérdezni tőled. Mármint olyan kérdést akar-e feltenni, amit a bíró nem kérdezett meg. Ha a vádlottnak van ügyvédje, természetesen ő fog kérdezni, ha kérdez.

- amikor vége, majd a bíró közli, hogy "köszönöm, elmehet", vagy azt, hogy "köszönöm, várjon odakint" vagy odabent. Ha ilyesmit nem mond, kérdezd meg, hogy "elmehetek"?

2016. júl. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tanú voltam(munkakörben,többször is). Behívtak időpontra (csúsztak), bent volt a vádlott,meg az ügyvédje. Az előadott vallomásom után mehettem. A fejleményekről- szigorúan csak ami rám tartozott- tértivevényes levélben értesítettek.
2016. júl. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. és ha családtagom ellen kell tanuskodnom? azt megtagadhatom, ugye?
2016. júl. 28. 14:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Állampolgári jogod megtagadni. Én is tettem már ilyet. Felajánlottak ket opciót vagy tanúvallomást teszek, vagy kijelentem és írásba foglalom, hogy állampolgári jogaimmal élve nem kívánok tanúvallomást tenni.
2016. júl. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!