Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eladtam újként egy telefont...

Eladtam újként egy telefont amit én újként vettem az ebayen. Garanciát nem vállaltam rá. Az eladó pereskedni akar mert meghibásodott. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Vettem ebayen egy új iPhone 5S-t. Apple garancia nem volt rajta, ezért eladtam jófogáson, újként hirdetve 80 ezer Ft-ért. Az eladónál kb. 1-2 hónapon belül meghibásodott. Most azt mondja hogy köteles vagyok visszavásárolni, különben már megy is az ügyvédjéhez. Leírtam a leírásban hogy Apple garancia nincs rajta, leírtam hogy vélhetően garanciában újra cserélt készülék. Az eladónál meghibásodott, bevitte szervizbe ahol kiderült, hogy csak a kijelző és a ház új és ráadásul utángyártottak. Adásvételit nem írtunk. Mi legyen? Köteles vagyok visszavásárolni? Vagy mondhatom neki nyugodtan, hogy tereljük jogi útra?

2016. jún. 23. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha magánszemélyként adtad el, semmire nem kötelezhet... Vettél egy telot, meguntad, továbbadtad jofogason. Itt a vége a történetnek.
2016. jún. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Számítok még válaszokra!

2016. jún. 23. 13:16
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha adásvételit nem írtatok, akkor nem is tudja jogilag bizonyítani, hogy tőled vette.
2016. jún. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De hogy ha a jófogáson teljes valós névvel hirdettem? Gondoltam úgy korrekt. És azt mondta, lementette a screenshotokat mindenről. A nevemről, a képeimről. a tel. számomról. Én nem is akarom tagadni hogy tőlem vette. Más megoldás nincs?
2016. jún. 23. 13:28
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak üres fenyegetőzés, hátha beijedsz és fizetsz. Leírtad hogy milyen telefon, ő bevállalta a használttal járó kockázatot és veszített, így járt.
2016. jún. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ott hibáztál, hogy új termékként próbáltad eladni. Használt, vagy újszerű állapotban kellett volna megtenned.


Új, tartós fogyasztási cikkekre kötelező jellegű a jótállás (és az nem mentesít, hogy leírod nincs garancia), továbbá számlát/blokkot is adnod kell. Visszavásárolni nem vagy köteles, csak javíttatni.

2016. jún. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy telefonért ügyvéd... Hagyjuk már ezeket.
2016. jún. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló: nem vagyok kereskedő, nincs cégem. Laikus vagyok. A készüléket úgy vettem, hogy újként volt meghirdetve és azt egyszer bekapcsoltam, többet nem foglalkoztam vele. Az imei szám egyezett a hátlapon és a telefonban is, gondoltam, hogy akkor nem házat cseréltek, hanem valóban original telefon, de nekem fontos volt az Apple gyári garancia, ami nem volt a készülékre érvényes, ezért adtam el. Még a gyári fólia is rajta volt vételnél és eladásnál is. Nem várhatja el senki, hogy belelássak, hogy ez most használt vagy új vagy milyen alkatrész van benne. Ha más okból nem, akkor a fenti okok végett méltányosságból eltekinthetnek a büntetés felől, ugye?

Vettem egy "új" telefont 80-ért, hozzá sem nyúltam, eladtam 80-ért újként, de nem garanciálisként - én llegalább leírtam a hirdetésben. Ne hogy már én legyek a szemét csaló akit elítélnek egy ilyen miatt.

2016. jún. 24. 07:49
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert leadtad nem ítélhetnek el, de azért, hogy újként hirdettél valamit ami nem új azért igen. Ha használtként hirdeted nem lenne probléma, de te újként hirdetted, akkor minimum, hogy álld, amit egy új telefon tud, és vállald a javítását.
2016. jún. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Uj telenon? Minek vesz valaki jófogáson ilyen dolgokat? Hisz láthatta,hogy árban se uj. Saja ha én veszek egy telefont és tovább akarom adni mert nem tetszik az már sajna használt! Lhete,hogy te egy percet se használtad,de annak számit. Ez olyan,ha én bemegyek egy autó márkaszalonba és veszek egy méreg drága kocsit,kiállok vele a szalon elé,addigra nevemre iratva...stb és nem tetszik akkor te márcsak ugy fogod tőlem megvenni,hogy olcsobbért mert használt. Érted már?Te lehet egy kinai,gagyi utángyártottat vettél a világ másik feléről. És? Mit tudsz csinálni? Visszatéritést kérhetsz vagy visszapóstázod. Az eladó meg röhög a markába. Én évek óta jófogásozok és ebay-ok. Csak vásárolok,nem adok el. Hidd el van tapasztalatom. Tőled vette a jófogáson? Na és? Lementette a képeid? na és? egy az bárki lehet a te neveddel fent. Vagy engem is hivhatnak ugy ahogy téged. Te eladál neki egy uj telót. Ő meg kicserélte és ebből akar nyerészkedni. Nem gondolod,hogy drága ügyvédet fog fogadni! Ha annyi pénze lenne akkor nem a jófogáson akarna telót venni,hanem bemenne a kereskedésbe. Gondolkozz már. Zárd le vele a kapcsolatot és befejeztétek. Bár nem tudom mi volt a hirdetés szövege,de jofogáson használt ruhát se érdemes venni próba nélkül,mert nem lesz jó a méret. Nemhogy telót.....
2016. jún. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!