Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eladható-e egy ház valamilyen...

Eladható-e egy ház valamilyen formában, ha résztulajdonra végrehajtási jog van bejegyezve?

Figyelt kérdés

Tehát: bedőlt egy hitelem, ma voltam a végrehajtónál megegyezni részletfizetésben, hogy a házam megmaradjon. Nagyon segítőkész volt, de mondta, hogy ekkora tartozásnál lehet, hogy be lesz jegyezve a végrehajtási jog, de ne ijedjek meg, ez nem jelent automatikusan árverezést, főleg, hogy jelzálogjog is van a házon.


De annyira zaklatott voltam a történtek miatt, hogy a szülői házról teljesen meg is feledkeztem, így azt nem kérdeztem meg...


A lényeg: 25%-os tulajdonrészem van benne. A részem nem ér többet 4-500.000 forintnál.


A tartozás kb. 3 millió. Tehát nem annyi, mint amit a házrész fedez.

A házat azonban áruljuk, már elég régóta.


Ha esetleg bejegyzik erre a részre is a végrehajtási jogot, az megoldható, hogy eladom a részem valamelyik másik résztulajdonosnak, az ára meg megy a végrehajtónak? Tehát nem akarom elsumákolni...

De ebben az esetben lekerül a 25%-ról a bejegyzés? Vagy ilyen esetben ez hogy működik?

Mert ugye olyan bejegyzett végrehajtási joggal, ahol a tulajdon értéke meg sem közelíti a tartozás összegét, a fene sem fogja megvenni. :/



#végrehajtás #végrehajtási jog tulajdonrészre
2016. aug. 1. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Ház 1,6-2M-ért???


A végrehajtási jog az 1/4-ed részre vonatkozik, arra hajt végre ha jól értem. Ilyen esetben a ház 1/4-e azé lesz aki tesz vételi ajánlatot nyilvános árverésen. Amennyiben a többi tulajdonostársnak kell a ház, úgy megvehetik azt az 1/4-et az érvényes ajánlatban szereplő vételárért, de a pénz ahogy írtad, megy elsősorban a jelzálogra (amennyiben ez a tiéd), utána a végrehajtónak (a jelzálogot nem tudod "megelőzni" mivel kell a jelzálog jogosultjának az aláírása is az eladáshoz).

2016. aug. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezen a házon nincs jelzálog, csak amiben lakom....

Amint írtam, a végrehajtó nagyon segítőkész. Valószínűleg árverésre nem kerül sor, mivel megegyeztünk részletfizetésben. De esélyes, hogy a végrehajtási jog bejegyzésre kerül a biztonság kedvéért.

Viszont a házat áruljuk....


Tehát eladni csak úgy tudjuk/tudják majd a testvéreim, ha az én részemet kivásárolják. Tehát a kérdés erre irányul...

A ház valóban csak ennyit ér, vidéki, bontásra váró vályogházról beszélünk.

A lényeg csak az: megoldható-e, hogy pl. a becsérték áráért lekerüljön róla a végrehajtási jog, abban az esetben, ha ez nem fedezi a tartozás összegét?

2016. aug. 1. 16:34
 3/8 anonim ***** válasza:

#1

1,6-2 millióért is van ház igen. Falun. Szabolcsban pl.

2016. aug. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ha csak a te részedre kerülne a végrehajtási jog, akkor igen, lekerülne róla.
2016. aug. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Elvileg csak az én részemre jegyezhetik be, a többieknek semmi köze a tartozáshoz.

Csak azért aggódok (nem az én részem, hanem a többieké miatt), hogy a tulajdonrészem értéke nem fedezi a tartozás mértékét. :/

2016. aug. 1. 17:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Irreleváns ilyen szemszögből, mivel amiért más nem felel, azt nem lehet rajtuk behajtani, tehát ami a te sarad azt neked s nem a testvéreidnek kell megfizetni.
2016. aug. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Nem is attól félek, hogy nekik kell érte felelni... Hanem hogy elvileg, amíg a teljes tartozás nem kerül kifizetésre, nem törlik az 1/4 részről a végrehajtási jogot, és így a saját részüket sem tudják eladni....


De akkor ezek szerint rosszul tudom.

2016. aug. 1. 17:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha az 1/4-re is bejegyzik a vh jogot, akkor a testvéreidnek nehéz lesz eladniuk mert osztatlan közös.Viszont ebben az esetben lehetséges lesz, hogy a testvéreid megállapodjanak a tulajdonrészed kivárlásával a becsértékhez közeli összegen, de ehhez a vh kérő is hozzá kell járuljon.
2016. aug. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!