Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A telekocsizás (oszkár pl)...

A telekocsizás (oszkár pl) hogy működhet legálisan?

Figyelt kérdés

Számla nincs,nem adóznak, az interneten hirdetnek,stb.

Örülök ennek a lehetőségnek csak nem értem,hogy nem büntetik őket.

A nénik aki süt két bejglit és eladja a faluban azt megbüntetik.



2016. aug. 1. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert nem a bevétel a cél.
2016. aug. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert nem jövedelem szerzésre irányul hanem a költségeken osztoznak meg!
2016. aug. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Telekocsival elvileg nem keresel pénzt szóval nem taxi.


A költséget osztod meg.

2016. aug. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tomala ***** válasza:

Megjegyzem a nénit sem büntetik meg, aki eladja a két bejglijét, évi 600 ezer forint értékben adómentesen lehet saját ingó dolgokat értékesíteni, feltéve, hogy nem gazdasági tevékenységként csinálja az ember. Persze ha a néni minden karácsony előtt lesüt 29 bejglit, amiket a környékbeli ismerősöknek elpasszol, akkor nem számít az értékhatár, ott már gyanús, hogy gazdasági tevékenység végzéséről van szó. Ennek szankcionálása valahol helyes is, hiszen a tisztességesen adózva működő cukrászda érdekeit sérti.


Az előzők jól mondják, a telekocsizás nem gazdasági tevékenység, hasznot elvileg nem realizál a sofőr. Pont olyan, mint amikor haverokkal lemegyünk balcsira egyikünk kocsijával, aztán szétdobjuk a benzinpénzt, csak itt nem ismerik egymást a szereplők. Sőt, a telekocsizó autós egy amortizációs átalányt is rászámolhat.


A kormányzat egyébként ezt azért támogatja, mert környezetkímélőbb és gazdaságosabb, mint amikor autók csak egy-egy sofőrrel, gyakorlatilag üresen járnak. Ráadásul ez indirekt módon élénkíti a gazdaságot és növeli az adóbevételeket, mert pl. lehet, hogy X autós ma nem használna el 21 liter benzint, ha nem tudna telekocsival osztozni a költségeken, Y pedig nem menne el Nyíregyháza-Sóstóra a hétvégére üdülni, ha nem lenne ilyen olcsó lehetőség a lejutásra. Márpedig a benzinen és az üdülésen az áfán túl jövedéki adó, illetve idegenforgalmi adó bevétele van az államnak és az önkormányzatoknak.

2016. aug. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző, ezt rosszul tudod, a 600 000-es határ az elfekvőben lévő használt ruhák, egyéb dolgok árusítására vonatkozik, de a "találtam otthon ezt a kis fölösleges bejglit és eladnám" nem pont az a kategória, ráadásul mindenféle köjálos vagy nem tudom, most hogy hívják engedélyre is szükség van, mert élelmiszer.
2016. aug. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom,hogy keresnek-e ezzel pénz vagy sem, de volt sofőr aki nekem azt mondta,hogy ezért csinálja.


Mi a helyzet azzal aki kisbusszal menetrendszerűen szállít embereket?


De megbüntették a néni aki a nyugdíját így egészítette ki.

Mondjuk a kisembert meg kell büntetni,de mindig vannak akik valamiért megússzák csak ők nem bejgliben utaznak.


A hármas válaszoló 3. bejegyzését nem sikerült teljesen megértenem.


Én örülök a telekocsinak !

2016. aug. 3. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!