Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A testvérem nem hajlandó...

A testvérem nem hajlandó kifizetni a közös örökségünkből és a házat sem hajlandó eladni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Örököltünk szüleink után sok sok éve egy házat.Kettőnk nevén van. Ő ott él a házastársával és a gyerekeivel.Én szeretném most már végre megkapni a jogos örökségemet,eleget laktam albérletben,tekintettel rájuk.Ők idő közben évekkel ezelőtt építettek az örökölt házhoz csatoltak egy annál sokkal nagyobbat.Mi az ami engem illet. Az egész ház és telek fele, vagy csak ami eredetileg is a szüleink utáni örökség volt. Ők tizenéve élnek az én jogos részemben is.Meddig legyek tekintettel a gyerekeire, Menjek a híd alá?Eladni ő nélküle vnem tudom a felemet sem, illetve kifizetni nem akarTovábbá azt mondja, nekem nem jár a ház fele.Hát kérdem én,akkor kifizeti visszamenőleg az esetleges bérleti díjat a én részem után, amit ő használt a családjával helyettem? Segítsetek kérlek, mitévő legyek?
2016. aug. 2. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha ök élnek csak a közös házban, akkor kérhetsz tölük lakáshasználati díjat.


2. Ha el akarod adni, akkor kérheted a közös tulajdon megszüntetését (bíróságon), és ezután eladható.

2016. aug. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Te tiszta bolond vagy! Irány egy ügyvéd azonnal. Visszamenőleg követelheted a részedre eső részben történt lakhatás díját mindenkitől. Ezzel kezdjétek aztán az ügyvéd mondja a többit.
2016. aug. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Remélem ez a híd alá most csak metafora volt, mert ha most azért írtad ki ezt a kérdést, mert szükséges van a házra különben nem bírod már anyagilag, akkor nagyon nagy bajban vagy. Egy ilyen bírosági folyamat nagyon drága, az ügyvédet nem is számolva. Igaz, hogy ha nyersz, akkor kérheted a per költségeinek állását, de ha tudják, hogy állsz, akkor simán megtehetik, hogy ők addig húzzák, amíg te neked szó szerint fel nem kopik az állad és fel nem adod. A magyar bíróság meg alapból szeret mindent elhúzni, kivétel akkor, amikor valami a médiában is hangot kapott, akkor nyílván egy kicsit úgy viselkednek ahogy rendesen is kéne.
2016. aug. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

1. Lakáshasználati díjat (többlethasználati díj, egy tulajdoni hányaddal arányos bérleti díj) akkor követelhetsz, ha használni akarod a tulajdonod, de ettől elzárkóznak. Ezt persze bizonyítanod is kell, hogy mikortól keletkezett ez az igény.

Csak azért nem vagy jogosult rá, mert ők használják az egészet.


2. Akkor adod el a tulajdonod, amikor csak akarod, nem kell a többi fél beleegyezése, csupán tájékoztatása. Ha az egészet egybe akarod eladni, akkor bíróságon kell próbálkoznod, de ekkor hozzájönnek a költségek is.


3. Jelenleg most papíron 50%-os tulajdonos vagy. Tehát az ingatlan felére van jogosultságod, ha eladásra kerül, akkor a fele bevétel a tied. Viszont ők bármikor követelhetik a tulajdoni rész korrigálását a javukra, ráépítés jogcímén.

2016. aug. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A testvéred kőkeményen kihasznált téged. Kellett volna tőle bérleti dijat kérned. A testvéred által épitett rész hogyan szerepel az ingatlan tulajdoni lapján? A te hozzájárulásod nélkül nem is épithettek volna rá. Elvileg kellett a te aláirásod is a bővitéshez. Amennyiben a testvéreddel nem vagy képes rendezni, megbeszélni a dolgot, akkor fordulj ügyvédhez.
2016. aug. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2016. aug. 3. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!