Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támadt a cigánygyerek, ütni...

Támadt a cigánygyerek, ütni akart, lefújtam paprika-gázspray-vel, aztán állítólag rosszúl lett meg felvörösödött az arca, de azt hallottam vissza, hogy nemsoká kutya-baja sem volt. Ha utólag elmegy a rendőrségre, lehet bajom ebből?

Figyelt kérdés

Tegnap történt.

Vasútállomáson várom a vonatom és egy cigány házaspár a gyerekükkel rágyújt én pedig szóltam a forgalmistának,hogy szóljon nekik,hogy ne cigizzenek,mert engem zavar,és nem is szabad ott. A forgalmista szólt nekik,hogy azonnal oltsák ki,mert ott nem szabad cigizni,erre a házaspár azt mondta nekem,hogy miért nem szóltam én nekik,hogy legyenek szívesek ne cigizzenek ott,,hanem a forgalmistához árulkodok mint egy gyerek,mondtam,hogy azért mert az ők származású emberekhez nem nagyon lehet ám szólni,mert ki tudja,mi lenne.

Csak ennyit mondtam és erre az egyik vonatról pont megérkezett egy 22-24 év körüli cigányfiú ,gondolom őt várta a házaspár és ezt hallotta pont már a gyerek,hogy annyit mondtam,hogy az ők származásúaknak nem mer az ember szólni,a gyereknek sem kellett több,emelte a kezét ökölbe szorítva,hogy lever,mondta,közben,hogy mi a baj öcsém,mondom veled semmi ,de nagyon keményen közelített,egyre közelebb,már ott lógott a hasam előtt és amikor kicsit jobban rámemelte a kezét,elővettem a spraymat és egy-két mp-ig ráfújtam,mert szerintem leütött volna,ha nem lépek. Erre a gyerek odakapott a két kezével az arcához és a földre guggolt,vakarta ,marta az arcát,annyit mondott,hogy lefújtam-feleltem igen,erre azt mondta,hogy hívja a rendőrséget.

A forgalmista azt mondta,hogy menjek be hozzá az irodába és ott várjam mag a vonatom,ne kint.

Azt modta a forgalmista,hogy ő látta,hogy a gyerek rám támadt mert tényleg így volt és mondta,hogy ő mellettem áll tanúként,ha rendőrség lenne belőle. Ismer amúgy a forgalmista engem,mert sokat lát,sokat utazok azon a vonalon. Közben a házaspár a gyereknek a kútnál mosták az arcát,öblögették a szemét,és a nő bekiabált,hogy mi a francot fújtam rá,ugyanis rosszúl van a gyerek. Azt mondta,hívja a rendőrséget. Mondtam neki,hívja nyugodtam,majd a rendőröknek elmondom mit fújtam a gyerekre. Mondtam a forgalmistának,hogy mindjárt itt a vonatom és,ha ezek kihívják a rendőrséget,és olyankor érnek ki,mikor már elmentem,akkor hogy lesz,és erre azt mondta a forgalmista,hogy leírja a tel számom meg a nevem egy pappírra és ,ha tényleg kihívják akkor megmondja a rendőröknek,hogy hívjanak fel engem. Mondtam,hogy jó ötlet,nehogy azt higgyjék a rendőrök,hogy menekülök előlük,hanem jött a vonat és el kellett mennem,ezért ott,hagytam a tel számom,nevem és hívjanak fel nyugodtan és megmondjá,hogy menjek be a rendőrségre,hogy tisztázzuk a dolgot,mondtam is a forgalmistának,hogy ha elmentem és kijönnek,mondja meg nekik,hogy hívjanak fel és bemegyek ,ha kell,állok eléjük és elmodom az igazat,hogy már közvetlen veszélyben éreztem magam,mert már kis híjján,hogy le nem ütött,rámtámadt és lefújtam,mert ha nem akkor én lehet ezóta sérűlt vagyok,lehet a szemüvegem is betört volna a bántalmazás következtében és majd a rendőrök eldöntik kinek van igaza.


Közben jött a vonatom és elmentem vele,de még a gyereknek akkor is öblögették a szemét pedig eltelt már 20 perc. Mondták akkor is,hogy hívják a rendőrséget. Azt mondták,hogy találkozunk még...


Elmentem a vonatommal,nem hívott engem rendőr.


Este mikor visszaérkeztem,leszálltam a vonatról megkérdeztem a forgalmistát,hogy mi volt miután elmentem,azt mondta,hogy nem hívtak rendőrt,de azt üzenték,a forgalmistával nekem,hogy még találkoznak velem,gondolom meg vagyok fenyegetve,hogy megvernek.

Kérdeztem,a gyerekkel mi volt,azt mondta,hogy utána kutya baja sem vot,elmentek.


Kérdésem:

Esetleg ha a későbbiekben valami maradandó egészségkárosodása lesz ,lehet bajom? Mert ez amit legálisan lehet kapni gázsprayt ez a legerősebb fajta Red pepper paprika tartalmú és az árus mondta is,hogy ettől a támadó rosszúl is lehet ,ez a legerősebb amit legálisan lehet kapni magánszemélynek. Amúgy üzletbő vettem legálisan és ott mondta az eladó.

Ilyen spray-vel fújtam le.


Akkor ott az állomáson nem hívtak mégsem rendőrt ,mondta a forgalmista. De lehet,hogy később feljelentenek.


Ha feljelentenek lehet nekem gond belőle?


Egy tanú a forgalmista mellettem áll,ő a tanú,hogy rámtámadt. Egy idős néni is látta,hogy a gyerek támadt rám de szerintem ő nem fog tanúskodni. A házaspár az a gyerek mellett áll,a házaspár gyereke meg kb. 12 éves körűl van,nem tanúskodhat.



2016. aug. 6. 19:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%

Nincs mitől félned, legalábbis ami a rendőrséget illeti.

Ha meg feljelentenek, nyert ügyed van.

De én inkább a "megtorlástól" tartanék.

2016. aug. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen jogos önvédelem: kiabálva, fenyegetve közelített, miközben ökölbe szorította a kezét. Az arányosság elve szerint ilyenkor paprika- és gáz-sprayt, illetve gáz-riasztó pisztolyt lehet használni.

Ez jogos önvédelem, semmilyen károd nem lehet belőle.

2016. aug. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
22%

Tudod, tényleg nem kellett volna a peronon cigizniük.

Az is érthető, hogy a forgalmistának szóltál.

De amikor közölted velük, hogy "a magatok fajtának nem lehet szólni", az tudod, hogy eshetett nekik?


Képzeld el, hogy külföldön élsz, és valaki közli veled, hogy "veletek magyarokkal nem lehet beszélni". Képzeld el, hogy negyvenéves korodig megtörténik veled több ezerszer. Eközben az egész társadalom tolvajnak meg piszkosnak tart. És ezek után valaki beszól egy hasonlót a szüleidnek.

Te hogy reagálnál?


(Tudom, most jön a lepontozás, meg a "de hát ezek cigányok és azok ilyenek", meg a "nem utálnám őket, ha nem lenne mind ilyen", de vedd figyelembe, hogy nem "a cigányokról" beszélünk általában, hanem egy konkrét családról.)

2016. aug. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%

"De amikor közölted velük, hogy "a magatok fajtának nem lehet szólni", az tudod, hogy eshetett nekik?"


Semmi oka és semmi joga nincs ahhoz, hogy ezután ököllel nekiessen. Ilyet normális ember nem csinál. Valami oknál fogva náluk arányiban ez sokkal többször fordul elő, mint a fehéreknél. Szerintem te olyan ember lehetsz, aki csak TV-ben lát cigányokat (legalábbis az alulszocializált véglény fajtát) és sosem élt ilyen a közeledben.


Kérdező, szerintem sem lehet bajod, max a megtorlásból. Egyébként összességében nem voltál elég konfliktus kerülő, csak simán odébb kellett volna állnod és nem szólnod semmit. Elhiszem, hogy nagyon idegesít, hogy bizonyos csoportokkal a konfliktust nem lehet békésen rendezni és rendőrségtől meg veréstől kell tartani, dehát ez van. Jobb az ilyeneket levegőnek nézni, és átlépni rajtuk ha a földön fekszenek akkor is. Semmi jó nem szokott származni abból, ha kapcsolatban kerülsz velük.

2016. aug. 7. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

"Képzeld el, hogy külföldön élsz, és valaki közli veled, hogy "veletek magyarokkal nem lehet beszélni". Képzeld el, hogy negyvenéves korodig megtörténik veled több ezerszer. Eközben az egész társadalom tolvajnak meg piszkosnak tart. És ezek után valaki beszól egy hasonlót a szüleidnek.

Te hogy reagálnál? "


Hát biztos, hogy nem támadnék rá arra aki ezt mondta....


Amúgy meg nincs mitől félned kérdező.

2016. aug. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
19%
az en anyukamnak is beszoltak sokszor, egyszer meg kislany voltam es a csaladdal vasaroltunk a boltban, es beszolt nekunk egy magyar ferfi hogy budos ciganyok vagyunk de csak 8 eves lehettem. es a tanarnom is ilyeneket mondott also tagozatban, hogy a ciganyokkal vigyazni kell meg ilyenek... es nekem mindig nagyon rosszul esett. sokszor gondoltam en is hogy megtamadom az illetot, es nem azert mert cigany vagyok, hanem mert neha betellik a pohar, lehet pont nala is betelt :)) es amugy en meg csak anyitol felnek hogy ha legkozeleb lat az utcan nem lesz ilyen szerencsed. en a hejedben elfutnek :D
2016. aug. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Hahó, ez még mindig s mi országunk! Nem nekünk kell hozzátok idomulnunk, hanem nektek kéne civilizálódnotok! Végre le kéne jönni a fáról!
2016. aug. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Persze, azért szoktátok mondani a magyaroknak a "kitépem a szíved he" Csatakiálltást :) amúgy vannak normálisak a cigányoknál is, csak mások az arányok.
2016. aug. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
16%
es mer kell lepontozni??? faj nektek az igassag azert
2016. aug. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%
És szerinted a rasszizmus miből adódik? A cigányok egyszerűen nem Integrálódtak az európai Kultúrákhoz és inkább ugyan azt csinálják mint az őseik, lopnak. Nehogy már azzal magyarázd a cigánygettókat hogy megsértődtek a rasszista magyaroktól :D
2016. aug. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!