Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tiltott a gázspray ezek szerint?

Tiltott a gázspray ezek szerint?

Figyelt kérdés

A videóban 3:05-től a tiltott eszközöket sorolja önvédelem során, mindig is úgy tudtam hogy legális a gázspray hordása és indokolt esetben használata is, sőt még csak nem is engedélyköteles, akkor most ez a videó egy bődületes marhaság? Vagy én vagyok lemaradva?

(Amúgy egy bődületes marhaság az egész, használhatatlan technikák, pl. tollal leteríteni valakit...vicc)



2015. dec. 18. 00:30
 1/5 A kérdező kommentje:
2015. dec. 18. 00:31
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez van akkor, amikor valaki csak félig olvas valamit el, és hülyeséget ad tovább.


"(2)7 Nem vonatkozik az (1) bekezdésben foglalt tilalom

..........

e) a pelargonsav-vanillilamid és az olajosgyanta-tartalmú kapszaicin hatóanyagot nem tartalmazó, legfeljebb 20 gramm töltőanyag tömegű gázsprayre, kivéve a közterületen vagy nyilvános helyen szervezett rendezvényeket."



Szóval nem tiltott az a normál spray, amit bárhol megvehetsz engedély nélkül 18 év felett.

Nekem is van, és mindig magammal hordom.

2015. dec. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
csoda. hogy még azt sem tiltották be
2015. dec. 18. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kovpet ***** válasza:

"Szóval nem tiltott az a normál spray, amit bárhol megvehetsz engedély nélkül 18 év felett. "


Egyrészt nem kell 18-nak lenni, most van egy tervezet, ami szabályozná a korhatárokat, az 14-ben akarja megszabni a gázspray limitjét. De jelenleg nincs szabályozva.


Másrészt a kapszaicin a paprika spray hatóanyaga, az elvileg közterületen tiltott.

2015. dec. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kovpet ***** válasza:
Ja, a videó... az meg a szokásos médiapontosságú. :) Részigazságokból összeraknak egy valamit, aztán jó lesz az.
2015. dec. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!