Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez az eset garázdaságnak...

Ez az eset garázdaságnak minősül részemről?

Figyelt kérdés
Tegnap kertiparti volt ismerősömnél. Van a társaságban egy beképzelt ügyvéd, aki ilyen alkalmakkor elég alpári módon viselkedik,főleg ha iszik is. Fölényeskedő, lekezelő pali. Tegnap engem kóstolgatott egész este. Ha kértem tőle, h adja oda az előtte lévő salátástálat ilyet szólt: idejössz érte ha kell. Odamentem, pedig csak át kellett volna nyújtania. Aztán elkezdte a munkámat alázni ( kőműves) provokáló vigyorral a képén. Szóltam többször, h álljon le mert baj lesz. Aztán mikor a barátnőmet szidta, akkor telt be a pohár. Felkeltem, odamentem hozzá, és lecsavartam egy akkora pofont neki, h beesett a tuják közé. Azt mondta röhögve, h ő ügyvéd és feljelent. Ekkor kapott még egy pofont, és kidobtam az utcára. Szóval :lehet nekem ebből bajom? Nem öklös volt, csak pofon, de úgy érzem megérdemelt.
2016. aug. 7. 18:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

A verekedés - akár "csak pofon" - garázdaság.


De ha ennyire nem tudod magad fegyelmezni, hoyg csak verekedéssel tudsz bármilyen konfliktust rendezni, akkor meg is érdemled a büntetést.

2016. aug. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát a barátnőmet lek.....atja nyilvánosan, engem szándékosan provokálhat és ő fog ebből jól kijönni... Én soha nem verekszem egyébként. Ez egy szándékos és tudatos provokáció volt.
2016. aug. 7. 18:36
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva,nem tudom,hogy hasonló helyzetben mit tettem volna.Először valószínűleg a kerti partit tartó ismerősnek szóltam volna,ha már magától nem reagált semmit.Ha nem történik semmi,akkor pedig valószínűleg barátnőmmel együtt távozom,különösen annak tudatában,hogy ügyvéd az illető.Ügyvédet verni,nem jó ómen.Persze lehet, hogy az én agyam is "elborult" volna,de az ilyesminek ritkán lehet jó vége.
2016. aug. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ez egy tudatos játszma volt. Ő egy sokkal inkább agresszív ember mint én vagyok. De eszemben sem volt elmenni, az megfutamodás a részemről. Viszont azt sem hallgathattam szó nélkül, h engem meg a barátnőmet aláz. És azzal az undorító álmosollyal a képén.. Szóval lehet baj belőle.
2016. aug. 7. 18:54
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
#4:Tudatos játszma volt?Tehát pontosan tudtad,hogy provokál?Akkor viszont nem értelek,miért dőltél be neki?Akkor hasonló stílusban kellett volna reagálnod,még akkor is,ha esetleg ez "idegen" tőled.
2016. aug. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, hidd el, h egy ilyen helyzetben nem könnyű higgadtnak maradni. A többiek is nem tudtak hova nézni a szavai hallatán olyan durvákat mondott. Azért amikor a barátnőm elsírta magát elöntötte a méreg az agyamat.
2016. aug. 7. 19:09
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen,ezt meg is értem,csak tartok tőle,hogy mivel ügyvéd az illető,lesz folytatás.Viszont a "többieket" nem értem,miért "néztek félre",ahelyett,hogy megpróbálták volna "leállítani"?
2016. aug. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igazából egy megtűrt személy csak itt. Rengeteg hasonló konfliktusa volt már, azt hiszem vmi pszichés problémái vannak amit nem kezeltet. Az ugyvedre más szabályok vonatkoznak mint egy sima polgárra?
2016. aug. 7. 19:19
 9/14 anonim ***** válasza:
#8:Hát,sajnos nem vagyok jogi szakember,de nem hinném,hogy más szabályok,törvények vonatkoznának rá.És feltételezem,hogy ha "Ügy" lesz belőle,akkor meg fogják hallgatni a kerti parti résztvevőit is.Ha pedig ők elmondják,hogy mi történt,hogy történt,talán nem olyan sötét a helyzet.Viszont a testi sértés,akkor is testi sértés.
2016. aug. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a dolog hajaz a garázdaságra, de nem az. Én bizonyosan a kihívó közösségellenesség hiányára hivatkoznék az adott tényállás alapján, lásd pl. BH 2007.110.: Kihívó közösségellenesség hiányában nem valósítja meg a garázdaság bűntettét annak az elkövetőnek a magatartása, aki a köszönését nem fogadó sértettet - emiatti vitatkozás közben - arcul üti.


Marad esetleg könnyű testi sértés vagy tettleges becsületsértés, akkor meg szépen viszonvádat emelsz becsületsértés miatt (foglalkozásoddal összefüggésben használt becsület csorbítására alkalmas kifejezéseket), és máris pariban vagytok. Ettől már lehet, hogy elmegy a kedve, de ha nem, akkor is legrosszabb esetben kapsz egy megrovást, és ő sem ússza meg.

2016. aug. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!