Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek könnyű testi...

Szerintetek könnyű testi sértésnek minősül az alábbi eset? A 3,5 éves kisfiam minden nap véres karmolásokkal (az arcán és a szeme környékén) jön haza az óvodából.

Figyelt kérdés
Az agresszív kisfiú minden előzmény nélkül karmol. Szerintetek vetessek látleletet a sérüléseiről?

2013. márc. 5. 18:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
? És akkor javítóba viszik a 3,5éves agresszív kisfiút? Vagy feljelented a szülőket?? Az ovódába történtekért az ovónők a felelősek! Ovónők mit mondanak???? Az ovónővel beszélj!!!! Ha nem ér semmit, akkor a vezető ovónővel. Így nem maradhat az biztos!
2013. márc. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is beszélj az ovónőkkel, legyél határozot, mert ha ilyen leszel h elnézést drága marika néni, nem szeretném zavarni, biztos, hogy az én gyerekem is hibas, de ha esetleg....ezt felejtsd el!!!! Állj ki a kisfiadért! A lelettel semmit nem tudsz csinálni. Ha az ovonő nem figyel oda, mész a vezetőovonohoz, beszélj a gyerek szüleivel ha semmi nem jön be, akkor váltsatok ovit! Ez így nem maradhat...
2013. márc. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Követeld,hogy azonnal tájékoztassák a gyerek szüleit a viselkedéséről,beszélj a szülőkkel te is lehetőleg az óvónők jelenlétében.Látleletet feljelentéshez szoktak vetetni,ez nem az a kategória.
2013. márc. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Beszéltem az óvónővel, egyik szerint ez egy rossz szokás, majd "betörik a gyerek" (mert most szoktatják be), vezető óvónő is tud az esetről, vele is beszéltem, megígérte, hogy fokozottan figyelnek a gyerekemre, de más kisebb gyerekkel is csinálja, és minden ok nélkül támadólag lép fel velük szemben. Az óvónő szerint kérték, h. kérjen bocsánatot a kisfiamtól és simogassa meg, és a simogatásból is karmolás lett. Szerintem nem való normál óvodába az ilyen gyerek. Nem értem, ennyi eset után miért nem küldik nevelési tanácsadóba a gyereket.
2013. márc. 5. 20:44
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, és még annyi, hogy a gyerek anyja is tud róla, ma reggel elnézést kért tőlem a tegnapi eset miatt, de ma újabb véres karmolással hoztam haza a kisfiamat. Ennél többet mit tudok tenni? Tehetetlennek érzem magam, ki védi meg a fiamat, ha nem vagyok ott?
2013. márc. 5. 20:48
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Tedd szóvá minden egyes alkalommal és újra kérd meg, hogy fokozottan figyeljenek.
2013. márc. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz másik ovit keresni?
2013. márc. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm mindenkinek a válaszát! Első gondolatom az volt, hogy látleletet vetetek és rendőrségi feljelentést teszek. Azonban a sors úgy hozta, hogy kaptam egy álláslehetőséget, amely miatt mindenképpen más óvodába kell vinnem a gyerekem. Most megyek az oviba, és kiíratom a kisfiam.
2013. márc. 7. 09:33
 9/14 Golan Trevize ***** válasza:
74%

Nem, de ha rendszerese, akkor ez "foglalkozás körében elkövetett kiskorú veszélyeztetése".


Ha az óvónő, vezető óvónő nem tesz semmit, akkor először írni kell az óvóda fenntartójának, látleleteket mellékelve.

HA nem történik intézkedés, feljelentést kell tenni.

2013. márc. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
24%
Egy GYEREKET akartál feljelenteni? Hát te sem vagy százas. GYICS.
2013. márc. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!