Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az Adatvédelmi Hatóság döntése...

Az Adatvédelmi Hatóság döntése nem kötelező érvényű?

Figyelt kérdés

Volt itt egy olyan döntés Péterfalvytól, hogy márpedig közérdekű adat, és ki kell adniuk (ha jól tudom, a plakátragasztós és népszavazásos téma is meg a nemzeti bankos alapítványok is detto), de aztán persze megmagyarázták, hogy mégse így-úgy, de ami a lényege a kérdésnek:

Azt nyilatkozta az ürge, hogy "majd tanulmányozzuk adontész, és meglátjuk, de nem gondolom, hogy minden adat a nyilvánosságra tartozna".


Hát de akkor minek van a hatóság? csak úgy véleményezget valamit, de betartani nem kötelező? vagy


hogy van ez? így ez csak egy dísz, de ezek szerint semmi értelme? hát a véleményemet én is elmondhatom, aztán annak sincs kötelező érvénye ... most nem?


vagy hogy működik?


2016. aug. 10. 07:17
 1/4 anonim válasza:
Igen a magyar jog ismeri a nem kötelező érvényű döntést. De konkrét eljárásban és határozatban kell kimondania, hogy kiadhatóak-e ezek az adatok vagy sem. Az, hogy Péterfalvy mit nyilatkozott az egy dolog. Ha valaki konkrétan eljárást indít ennél a hatóságnál döntést kell hozni és ha a törvény úgy van megalkotva, hogy ebben az ügyben nem kötelező érvényű határozatot is hozhat akkor tényleg nem sokat ér az egész. A nyilatkozatból ítélve itt egy konkrét eljárás lehet folyamatban.
2016. aug. 27. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
persze, ez egy konkrét eljárás volt! nézd, én elég sok adatvédelmis válaszlevelet láttam, de csak az volt a benyomásom h kb minden ügyet leráznak magukról, határozatot még csak véletlenül se, talán ha egyszer láttam. és ezek szerint még csak nem is kötelező akkor ... Nevetséges az egész, viszont amolyan tipikus magyaros szal nincs itt gond...
2016. aug. 27. 10:21
 3/4 anonim válasza:

Értelem szerűen a regnáló hatalom úgy alkotta meg ezt a jogszabályt, hogy a jelentéktelen meg statisztika célú adatok nyilvánosak legyenek. A turpiszságok így nem fognak kiderülbi. Olyan meg nincs hogy egy hivatal nem hoz határozatot, vagy eljárást megszüntető végzést. P

ersze vannak próbálkozások. Ilyenkor a Ket-tel kell jönni, mert az minden hivatalra kötelező.

2016. aug. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ebben biztos vagy?

a Ket az Adatvédelemre a 2011. CXII helyett?

háát nemtom ... nekem fura, de tulképpen van igazad logikailag, csak sztem ez tuti nem így megy,

2016. aug. 27. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!