Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most ilyenkor mi van? Lényeg...

Most ilyenkor mi van? Lényeg h ezeknek semmi se jó?

Figyelt kérdés

Eddig háromszor tettem panaszt, hogy XY drága doktornő szó szerint zsarolja a betegeket, legalábbis engem, és ha nem adok neki, akkor olyan bunkó, hogy ezt már mutogatni kéne, de a kórház válasza mindig az volt, hogy "bizonyíthatatlan, az eset utólag nem rekonstruálható" és a hasonló rizsaszövegek.


Na most ebből elegem lett, felszerelkeztem mini kamerával és diktafonnal és, és be is sétált a csapdába, ugyanúgy lenyomta a mocskos szövegét, mentem is a CD-vel az igazgatóságra, hogy na he itt a bizonyíték tessék. Erre meg most jönnek azzal, hogy még engem jelentnek fel.


Sztetek ezek normálisak? Most őszintén, ha nincs bizonyíték az a baj, ha meg van, akkor az? Mit kellett volna tennem? Sztem abszolút a helyes módon csináltam mindent, hát ők panaszkodtak, hogy bizonyíthatatlan. Most megkapták a bizonyítékot. Akkor mi a baj? Miért nem rúgták még ki pl (minimum)?


Mindenesetre elég hűen tükrözi az állapotokat ...

de most akkor kinek van igaza? Legyen is bizonyíték meg ne is?


2016. aug. 13. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Az a gond, hogy beletiportál az orvosklikkek kimondatlan szabályaiba. A külvilág felé nem fogják egymást marni, akárhogy is marakodnának egyébként a kórházon belül a hálapénz miatt.

Persze más, ha a felvétel bűncselekmény bizonyítására szolgál, azt a bíró figyelmbe veheti, ha éppen olyan kedve van.

2016. aug. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Ez ilyen ország.. "Demokrácia"

Ha kirabolnak, és felveszed videóra, csak akkor használhatod a felvételt ha a rabló beleegyezik.


Ne a korház igazgatóságára menj a felvétellel, hanem tegyél feljelentést, mert ott a legtöbb esetben legálisan tudod használni bizonyításra a felvételt.

De vannak kivételek, hogy onnan is elküldik az embert...

2016. aug. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

# 2


Tetszene az a feljelentés, "biztosúr kérem, hát velem csúnyán beszéltek!"


Ha nem tetszik, válts orvost, ha az orvos problémás, előbb utóbb fel fog tűnni az ottani főnökeinek a sok panasz miatt, vagy amiatt hogy elfogynak a páciensei.

2016. aug. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Az van kedves kérdező, hogy az összes közalkalmazott törvényen felülinek érzi magát csak azért mert az államnak dolgozok. Azt hiszik, hogy ők bármit megtehetnek bármiféle kötelezettség vagy ellenőrzés nélkül, miközben az adók révén a te véredet szívják, és a te ggedet kellen tisztára nyalniuk. Ritka egy undorító állatfaj a közalkalmazott. Tisztelet a kivételnek. De sajnos a többség szimpla parazita akit a versenyszférában 5 perc után kirúgnának ha elkezdené ugyanazt csinálni mint a normál munkahelyén.
2016. aug. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 EagleHUN ***** válasza:

Nem tud mivel feljelenteni, ne aggódj!

Személyiségi jogot csak akkor sértesz ha nyilvánosan játszod azt a felvételt, nevén nevezve az illetőt.

Vagyis bárki bárhol bármikor felveheti a másik hangját vagy képét az nem törvénytelen!

Sőt ezt a felvételt "saját" célra fel is használhatod, azaz polgári pert indíthatsz ellene!

Sőt ha valóban durva és bizonyítható a zsarolás (az életedet egészségedet nyíltan fenyegeti!) az már bűncselekmény is szóval a bizonyítékok alapján fel is jelentheted! Akkor az állam fogja vizsgálni és fedezik a perköltséget is!

2016. aug. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Személyiségi jogot csak akkor sértesz ha nyilvánosan játszod azt a felvételt, nevén nevezve az illetőt.

Vagyis bárki bárhol bármikor felveheti a másik hangját vagy képét az nem törvénytelen! "


volt ez előtt, amikor még a csúnya gonosz ballibek voltak hatalmon. de pártunk és kormányunk azóta átírta a törvényt és már a felvétel elkészítése is sérti a személyiségi jogokat...

2016. aug. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 EagleHUN ***** válasza:

6-os adsz erről linket?

Sok buta törvényt hozott már a drágalátos kormányunk, de ha ezt így írták újra... bazz.


Most gondolj bele, krv@@nyaz a főnököd és nem veheted fel akkor mit tudsz csinálni? Hogy bizonyítod? A kollégáid nem fogják kockáztatni az állásukat hogy tanúskodjanak melletted...

(Ez egy élő példa volt, nem engem krv@@nyaztak le szerencsére, de szem és fültanúja voltam...mondjuk én szét is vertem volna ott helyben az illetőt az tuti, mert ha eldurran az agyam nem érdekel semmi következmény.)


Én mondjuk akkor is fel fogok venni mindenkit aki "ártón" beszél velem, és beviszem a bíróságra is, feljelentés mellett! És akkor mit csinál? Megbírságol? Még mindig én járok jobban ha közben súlyosabb dolgot tudok bizonyítani vele az illetőre! Aztán másodfokon visszaperlem tőle a bírság árát is!

2016. aug. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

PTK 2:48. § [A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog]

(1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.


[link]

2016. aug. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

ja .. és ahhoz nem szükséges a beleegyezésem esetleg h pofátlanul megzsaroljon? szóval az ész megáll tényleg, de ami még durvább, hogy hiába van itt az objektív bizonyíték, tuti biztos vagyok abban, hogy ezt is ki fogják magyarázni, és itt is találnak majd valami eget rengető ökörséget,hogy az nem is úgy volt, vagy nem úgy gondolta meg stb stb.

tényleg hajmeresztő, amit ma nálunk az orvosok megengednek maguknak, és egyszerűen tehetetlen az ember, de még jogi úton is.

2016. aug. 14. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!