Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a kutyám megharap valakit...

Ha a kutyám megharap valakit házon belül, engem feljelenthetnek illetve a kutyámat elaltathatják?

Figyelt kérdés

Kertes házba lakunk, mindig is arra neveltem a kutyám, hogy az idegenekkel ne barátkozzon.

Hangos üvöltésre szaladtam ki reggel, és csak azt láttam, hogy a pasas a földön fogja a kezét a nő meg a kerítésen át üvölt a kutyámra hogy megöli, hívja a sintéreket.

Meglátott engem akkor velem üvöltözött, hogy szól a zsaruknak.

Mint Kiderült "Elvileg" a pasas beejtett valamit a kerítésen, benyúlt a kutyám pedig ráharapott "husig". A kutyám kicsit becsapós mert nem ugat senkire viszont tud harapni. (Szerintem a pasas a postámat akarta átnézni ami a kapu mögött volt.)

Az én területemre nyúlt a kutyám pedig megvédte. Ki van rakva a "Vigyázz!Kutya a háznál" tábla is. Félhetek?



2016. aug. 17. 02:31
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Egy harapás miatt nem altatják, max. ha megölt volna valakit. Téged büntethetnek, főleg ha nincs a kapun "harapós kutya" tábla. Itt se börtönre kell gondolni, max. egy kis pénzbüntetésre.
2016. aug. 17. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát,én nem vagyok szakértő,de ha benyúlt a kerítésen,a figyelmeztető tábla ellenére,akkor nagy bajnak kell lennie a magyar jogrendszerrel ahhoz,hogy "félned kelljen".
2016. aug. 17. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Ha kéretlen, hívatlan látogató érkezik, nem csönget meg ilyenek, és úgy jön be, akkor elviekben nem büntethetnek téged (a kutyát főleg nem), mert hát ez a házőrző kutya dolga. Bár a magyar jogrendszer az úgy fos ahogy van, nem lennék meglepődve ha valami pontagyú kretén kitalálná, hogy még a gazda kérjen bocsánatot a betörőtől, hogy volt pofája kutyával védeni a tulajdonát...

Az mindenesetre elég sokatmondó, hogy nem csöngetett, nem kopogott, máshogy se jelzett, hogy "elnézést uram, szeretnék ezt/azt", holott lett volna rá lehetősége. Szóval menjen nyugodtan óbégatni a zsernyákoknak - amikor majd megkérdezik tőle, hogy ha dolga volt a portádon, miért nem jelzett neked, majd ott is fog vakarózni ahol nem viszket.

2016. aug. 17. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 fersk ***** válasza:
86%

Gondolom, megkérdezted, hogy mit 'ejtett' be, hiszen a harapás miatt kivenni már nem tudta - na és megtaláltad azt a 'valamit'?

Népcsoport? :)

2016. aug. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Amarok Tonrar ***** válasza:
100%
Ha a kapura ki van téve, hogy "harapós kutya" és a kutyád oltva van, akkor sok mindent nem tehetnek.
2016. aug. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Ha C-kategóriás polgárt harapott meg a kutya, akkor javaslom zárd el a kutyát úgy 2-3 hétre, mert ilyenkor sokszor előfordul, hogy ezek a roppant intelligens emberek visszajönnek és megölik a kutyát. A nagymuter vizslája egyszer lábon harapott egy ilyet, mert épp át akart mászni a kerítésen, erre ő másnap visszajött a haverjaival és karókkal meg lapátokkal agyonverték a kutyát, a volt osztálytársam kutyáját pedig megmérgezték, mert az fellökött egy C-kategóriás gyereket, aki paradicsomot lopott a kertjükből. A rendőrségnek ne szólj, mert ezek vérszemet kapnak, ha megtudják, hogy rendőrt hívsz, meg a rendőrök amúgy se csinálnának semmit, a legtöbb, amit tehetsz az az, hogy elzárod a kutyát, rakd be kennelbe vagy vidd be a házba, mert ha tényleg C-kategóriások polgárok a sértettek, akkor esélyes, hogy visszajönnek és bántani fogják a kutyát. Jogilag nem tudnak fogást találni rajtad, emiatt ne aggódj, de a kutyára figyelj oda, mert gyakran az állaton verik le a sérelmeiket.
2016. aug. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 EagleHUN ***** válasza:
98%

Szólj nyugodta na rendőrségnek, igenis jobb ha van az eseményekről jegyzőkönyv, a te szemszögedből is!

Az óbégatásból ítélve "megöli" miközben a kerítésen kívül volt az illető, szerintem mindenki kitalálta milyen népcsoport!

Szóval biztosan nem jó és tisztességes szándékkal voltak ott.

Hogy a postaládádat akarták átkutatni, vagy biztosítási pénzre hajtanak nem tudni.

Jó lenne tudni mennyire sérült meg az illető (ha egyáltalán megsérült és nem szimulált).

Hogy tényleg volt-e valami amit beejtett (és azt hogyan ejtette be? csak úgy nem esik be semmi a kerítésen!)

Jogilag téged nem vonhatnak felelősségre főleg hogy volt tábla is, bár ebben az országban már soha semmi nem biztos!

A kutyád viszont valóban féltened kell!

2016. aug. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 EagleHUN ***** válasza:
98%
Na nem a törvénytől hanem ezek bosszújátol ahogy előzők is írták!
2016. aug. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Téged büntethetnek, főleg ha nincs a kapun "harapós kutya" tábla. "


Úgy bírom, amikor valaki válaszol egy kérdésre, amit nem olvasott el! :(


A rendőröktől nem kell félned. Sőt, ragaszkodhattál volna hozzá, hogy hívtok egyet, megnéztem volna az ábrázatát a benyúlkálónak.

2016. aug. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!