Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakinek lelövöm a drónját...

Ha valakinek lelövöm a drónját légpuskával, mert idegsít és aztán tönkremegy, akkor feljelenthetnek?

Figyelt kérdés
2016. márc. 12. 14:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha van minden engedélye a drónhoz, akkor igen. De ha nincs elvileg akkor is, csak akkor ő is kap. :) Egyébként, inkább szólj neki, mert nem hiszem külsőleg megtudod állapítani, hogy milyen drón. Lehet több mint fél millió.. Gondolom nem akarsz annyit fizetni. Főleg ha egy Phantom..
2016. márc. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Én viszont nem engedélyeztem, hogy ilyen sza.rok repkedjenek a házam fölött és azt sem, hogy videó felvételt készítsen, szóval kétlem, hogy minden engedélye meglenne.
2016. márc. 12. 14:24
 3/24 anonim ***** válasza:
81%
Ha valami idióta lövöldözik össze vissza, kárt okozva másnak, akkor persze hogy feljelenthetnek. Az engedély meg nem arról szól hogy "én nem engedélyezem".
2016. márc. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 tetro ***** válasza:
79%

14.24

neked nem kell engedélyezned, hogy a házad felett repkedhessen bárki... vagy minden wizzair gépnek engedélyt szoktál adni?

azt meg nem tudhatod hogy készített-e rólad felvételt...

2016. márc. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Tudtommal a drónokat légi felvételek készítésére használják. És ha jól tudom, hogy aki a beleegyezésem nélkül felvételt készít vagy közzétesz rólam, azzal személyi jogot sért.
2016. márc. 12. 15:28
 6/24 anonim ***** válasza:
47%
A beépítési határ felett a légterek szabadon használhatóak (nen magánterület), bejelentés nélkül reptethet bárki bárhol drónt. Kivétel ez alól az összes tiltott és korlátozott légtér.
2016. márc. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 tetro ***** válasza:

15.28

honnan tudod, hogy a drón éppen felvételt készített? honnan tudod hogy épp rólad? hogyan tudod ezt bizonyítani?

2016. márc. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul még életedben nem láttál drónt, de a nyálad már vered...gratulálok :D
2016. márc. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nekem is rajt a phantomon a kamera, és repkedek a szomszéd felett. Mert máshogy nem tudok eljutni a célba, ahol felvételt készítek. És általában azt kivágom, mivel nem valami érdekes a szomszed kertje. És nagyjábból vannak engedelyeim is. Kérlek, inkább beszéld meg vele. Nehogy egy rossz félre értés miatt baj legyen,
2016. márc. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Középút ***** válasza:
Teljesen igazad van, ha lelövöd, de sajnos ezt úgy hívják, hogy önbíráskodás. Ha valaki jogszabályt sértő módon zavar téged vagy pl "paparadzizik" akkor legfeljebb feljelentheted, de nem okozhatsz anyagi kárt neki. Készíts felvételt róla, hogy ott röpköd és jelentsd fel. Mindössze annyit tehetsz legálisan.
2016. márc. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!