Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van elállási jog bolti rendelé...

Van elállási jog bolti rendelés és kiszállítás után?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy bukósisakot egy boltban, aminek a honlapján hirdették, de nem volt webshopjuk. Bementem, és mivel nem volt készleten az adott típusból, ezért rendeltek egyet a németországi gyárból, amit én futárral fogok megkapni. Elképzelhető, hogy a boltban volt ebből a sisakból más színben vagy méretben, de nem próbáltam egyet sem. Ebben az esetben megillet az elállás joga? A személyes adatokat emailben küldtem el nekik, telefonon igazolták vissza a gyártói raktárbeli lefoglalást, de személyesen indítottam el a dolgot a boltban és nincs leírva az emailben, hogy megrendelem vagy ilyesmi. Csak annyi, hogy a sisakhoz kapcsolódóan...

Előre is köszi



#elállás #személyes rendelés #bolti rendelés
2016. aug. 17. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Szóval bementél egy bizonyos sisakért, az helyett pedig, hogy elküldtek volna a búsba, rendeltek egyet németországból, most meg már nem kell, mert nem néztél szét az üzletben?
2016. aug. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Adott sisakból van több színű. Én olyat szerettem volna, ami nem volt ott. Ez szerintem nem kötekedés vagy felesleges kör, olyat veszel, ami megy a cuccaidhoz. Volt ilyen sisak, de más kinézettel. Nem próbáltam fel, de máshol már igen, ahol pont passzentosnak tűnt. Megrendelték külföldről. Viszont, ha a méret mégsem jó, akkor érdekelne, hogy az elállásra hivatkozva visszacseréltethetném-e? Nem akarok kiszúrni a boltossal, de a másik üzletben váltig állították, hogy ez a jó méret nekem. Ahogy most a gyártó oldalán nézem, a méretem pont a határon van. A csaton már nem lehetett állítani, ezért a nagyobbra szükség lehet esetleg. Ezért kérdeztem.
2016. aug. 17. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!