Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bíróságon feljelentést szeretn...

CINKE PAPA kérdése:

Bíróságon feljelentést szeretnék tenni 10000 E ft ot kérnének. A kérdés az, hogy ha megnyerem a követelhetem e az alperest kötelezzék a kifizetésére? Vagy valamilyen úton módon vissza kapom?

Figyelt kérdés

#bíróság #perköltség visszaigénylése
2016. aug. 17. 23:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
igen, pervesztes fél fizeti a perköltséget, amibe ez is beletartozik.
2016. aug. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
Bíróságon feljelentést, LOL, hát ez már rosszul indul.
2016. aug. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Maximum pert tudsz indítani.

Nyilván azért van a per, hogy az ítélet kikényszeríthető legyen. Viszont ha nincs pénze az alperesnek, akkor eredménytelen lesz a végrehajtás és nem látod a pénzedet. 10

2016. aug. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy bíróságon feljelentést nem tudsz tenni.

Ha pert indítasz, a minimum illeték 15.000,- Ft, tehát nem tudom, milyen tízezerről beszélsz. (Max. ha fmh-val indult a dolog, és ott már kifizettél 5000-et.)


Egyébként polgári perben utólag a pervesztes féltől a Pp. (és a jogerős ítélet) alapján követelheted a perköltséget, de polgári ügyben nincs feljelentés...


Büntetőügyben a feljelentésnek pedig nincs illetéke vagy egyéb költsége. (És nem is a bíróságon teszed azt.)


Hozz össze egy értelmes kérdést, mert erre nem lehet válaszolni.

2016. aug. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
10000 E ft? Mire kérnek tőled 10 millió forintot? Ezt nem is értem. Max eljárási illetéket kéne fizetned de az nem lesz 10 millió forint.
2016. aug. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
ÚR ISTEN HOGY HOGY NEM TEHETEK FELJELENTÉST?? HÁT SAJÁT MAGAM TETTEM MEG A BÍRÓSÁGON ÉS NEM KÉRTEK 15 EZRET MAGÁNVÁDAT INDÍTOTTAM TEHÁT FELJELENTÉST TETTEM !!!!! 10 EZRET KÉRTEK DE LÁTOM EZT VALAKINEK ABSZOLÚT NEHÉZ FELFOGNI.HA LEHET AZ OLYAN NE KOMMENTÁLJON AKI TÖK SÜSÜ HOZZÁ.ÉS HA LEHET A KÉRDÉSRE VÁLASZOLJON MERT VÁLASZRA VÁRTAM NEM PEDIG KELEKÓTYA OKOSKODÓRA.SZERINTEM NEM A KÉRDÉSSEL VAN A BAJ HANEM A MEGÉRTÉSÉVEL.TEGYEM FEL UJRA A KÉRDÉST? VISSZA KAPOM E A PÉNZT?
2016. aug. 19. 20:38
 7/16 anonim ***** válasza:

Neked eszed semmi, írni nem tudsz, és azt sem tudod, mit csináltál. Ehhez csak gratulálni lehet.

A magánvádas eljárás nem feljelentéssel indul, hanem magánvád előterjesztésével. A vádat neked kell képviselned, pedig azt sem nézem ki belőled, hogy az orrodat ki tudod fújni.

A válasz: nem kapsz vissza semmit, mivel totálisan alkalmatlan vagy erre az egész eljárásra.

2016. aug. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
ÉSZ??? AZ LÁTOM NEKED NINCS !!! CSAK EGY OKOSTOJÁST JÁTSZÓ SEMMIT SEM TUDÓ ALAK VAGY. SZERINTEM TE NE IS KOMMENTÁLJ! TE SENKINEK SEM TUDNÁL JÓ TANÁCSOKAT ADNI.CSAK CSAK A MAGAD ZAGYVA BUTASÁGAIT OSZTOGATOD A KÖTEKEDÉSEIDDEL.NEM LÁTSZ EL AZ ORRODIG SEM.ANNYIRA BUTA VAGY HOGY MÉG A KÉRDÉST SEM ÉRTETTED! A FELJELENTÉS SZÓT VALÓBAN TÉVESEN ÍRTAM DE EGY NORMÁLIS ÉP ESZŰ SZEMÉLY AZ NEM ERRE FIGYELT VOLNA FEL HANEM JÓ SZÁNDÉKÚAN VÁLASZOLT VOLNA. NEM MINT EGY BUNKÓ AKINEK TALÁN MÉG GYEREKSZOBÁJA SEM VOLT.ESETLEG EGY SZOBA H.. GYEREK
2016. aug. 20. 20:38
 9/16 anonim ***** válasza:

Érdekes lenne, ha ügyvédként nem tudnék jó tanácsokat adni senkinek sem. :D



A Caps lockot pedig kapcsold már ki, te eszetlen!

2016. aug. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Tudod, Cinke Papa, valószínűleg az ügyvéd válaszolót megzavarhatta, hogy alperest írtál, szegény, tanulatlan hülye meg ebből polgári perre következtetett, minthogy magánvádas büntetőügyben nincs alperes meg felperes. De ezt te biztosan jobban megtanultad a kisegítő iskolában.


Sajnos azt én sem tudom, hogy ha 10000 E ft tízezer forintot jelent, akkor mi lehet az az E betű, de az biztos azért van, mert én is csak egy egyetemet végeztem, te meg hármat is (legalábbis osztályt).


Egyébként ha az eljárásban elítélnék a feljelentettet, akkor kötelezné a bíróság arra, hogy a 10 E (gyk.: tízezer) forintot fizesse meg neked, de szerintem ilyen felkészültséggel és habitussal jobb, ha az utcán is csak segítséggel közlekedsz.

2016. aug. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!