Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi számít zsarolásnak vagy...

Mi számít zsarolásnak vagy fenyegetésnek?

Figyelt kérdés

Pénzt kértem volna ahelyett, hogy feljelentést tegyenek egy ellenem elkövetett testi sértésért.


És miután megegyeztünk, a feljelentést nem tettem meg, viszont amikor a fizetés napja jött volna, az volt az indok, hogy nem fizet, mert ő is bejelentette, hogy én megzsaroltam őt, azzal, hogy fizetnie kell, ha nem akar feljelentést.


Bűnös vagyok bármiben is?

(A pénzt elsőnek ő ajánlotta fel, én csak belementem a dologba, az elkövető ötlete volt, hogy ne jelentsem fel és fizetek)


2016. aug. 18. 18:14
 1/9 SZücsöm ***** válasza:
Attól függ. Miért akartad feljelenteni?
2016. aug. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 SZücsöm ***** válasza:
Bocs látom testi sértésért. Attol függ bizonyítani tudod a testi sértést valamely módon? pl látlelet?
2016. aug. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2016. aug. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 SZücsöm ***** válasza:

1. Az állítását bizonyítania is kell de jobb helyzetben lennél ha ő kezdeményezte volna az ötletet.

3. A testi sértés súlyosabb mint a zsarolás főleg ha súlyos csak ugyebár jó lenne ha tudnád ezt bizonyítani.

4. Nem történt köztetek pénz "adás vétel" és minden szabálysértésnek vagy bűncselekménynek csak azt az aktusát lehet büntetni ahol abba maradt a "cselekmény" ami nálad kb semmi.


Lényegében ha akarsz ezzel az üggyel foglalkozni és nem érzed magadban a megbocsátás szellemét akkor jelentsd fel a retket.

2016. aug. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Van leletem róla, 2 nap megfigyelés volt agyrázkódás miatt, könnyű testi sértés, 8 napon belüli gyógyulás lett belőle.

Azt írták nekem, hogy a zsarolás nagyobb bűn, amit "elkövettem", úgyhogy ne próbáljak feljelentést tenni... (Na ez már az ő részéről fenyegetés viszont szerintem)


Pénz átadás nem történt, mivel nem jött el a srác ugye fizetni.

A link jó, ugyan az a sztori!


Utolsó, biztosan mered állítani amit írtál? Nekem nem lehet bajom belőle ha feljelentem?

2016. aug. 18. 19:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez semmiféle bűncselekményt nem merít ki.


A "zsarolást" mint Btk.-beli tényállást az követi el, "aki jogtalan haszonszerzés végett mást erőszakkal vagy fenyegetéssek arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön".


Ezek egyikét sem merítetted ki. A "fenyegetés" itt olyan hátrányt jelent, ami alkalmas arra, hogy a megfenyegetettben komoly félelmet keltsen.


A feljelentés megtételévek vagy meg nem tételével megvalósított fenyegetés nem meríti ki a "fenyegetés" Btk.-beli fogalmát.

2016. aug. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 SZücsöm ***** válasza:

4 es vagyok Büntetőtörvény és a Szabálysértési törvény is tananyag nekem még tanulom őket de tudtommal lényegében te még semmit nem követtél el pénzt nem kaptál nem tudom hogy egyáltalán mondtál e konkrét összeget is, de lényegtelen neked van bizonyítékod neki nincs. És tudtommal te nem követtél el se szabálysértést se bűncselekményt.


Ez amúgy se merítené ki a fenyegetés tényállását ez inkább 1 szóbeli megegyezésnek tűnik nekem.

2016. aug. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. Fenyegetés nevű bűncselekmény nem létezik, bár a Btk. értelmező rendelkezésben meghatározza annak fogalmát (súlyos hátrány kilátásba helyezése, ami alkalmas arra, hogy a megfenyegetettben komoly félelmet keltsen). A fenyegetés a zsarolás (és még több más bűncselekmény) egyik elkövetési módja.

2. Nem zsarolás, ha pénzt fogadsz el azért, hogy ne tegyél bűncselekményt.

3. Az sem zsarolás, ha azt mondod, hogy ha jóváteszi az általa okozott sérelmet (pl. reális összegű pénz fizetésével), akkor nem teszel feljelentést, de egyébként igen.

4. Az már zsarolás lenne, ha a bűncselekményen nyerészkedni akarnál, azaz az okozott sérelemnél aránytalanul nagyobb összeget követelnél a feljelentés meg nem tétele fejében.

5. Azzal, hogy ő azt mondta, hogy ha te feljelented a sérülés okozása miatt, ő feljelent zsarolásért, ő viszont újabb bűncselekményt követett el: kényszerítés hatósági eljárásban, a büntetési tétele pontosan azonos a zsarolás alapesetével (5 év).

2016. aug. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 2. mondat utolsó fele helyesen: ne tegyél feljelentést.
2016. aug. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!