Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fenyegetésnek számít ha...

Fenyegetésnek számít ha valakit feljelentéssel fenyegetek? (lásd a történetet)

Figyelt kérdés

Egyik nap találkoztam volna egy baráttal egy bevásárlóközpontnál, hívjuk ezt a barátot A barátnak. Nem egyedül mentem, hanem egy másik baráttal, ő viszont jelentéktelen. Ez az A barát egy nagyon késős fajta ember ezért amíg vártuk hogy jöjjön fel alá mentünk, közben egy közterületen alkoholt fogyasztó, kissé agresszív embert figyeltünk meg, aki ideges lett amiatt mert a rendőrök felszólították hogy ne igyon. Ezután kidobta az ilatát. Ő lesz B ember. Nemsokkal később odajött hozzám biciklivel és a következő párbeszéd játszódott le: (még mindig a bevásárlóközpont előtt vagyunk

-Kemény vagy? (Nem köszönt, megjegyzem viseletéből és stílusából ítélve nem hinném hogy egyáltalán leérettségizett és szegény lehet, főleg hogy egész nap piált.)

-Attól függ milyen téren.

-Verekedés.

- *már nem emlékszem mit válaszoltam*

-Na akkor idefigyelj, ha mégegyszer beszólsz a haverjaimnak én beledöngölöm a fejed ebbe az üvegbe!

szóval most azonnal gyere és kérj bocsánatot a tesóimtól!


Ezután kissé nyugodt voltam, odamentünk a bevásárló központ kapujához ahol ott állt a társasága, én hangosan bocsánatot kértem, ők kérdezték miért, erre C ember (akinek a jellemzése nagyon hasonlít B emberéhez)és köztem a következő párbeszéd zajlott le:

-Hallod ez egy kis csicska beszólt a haveromnak D embernek és még E embernek!

-E emberrel már kibékültem.

-De leszarom te mi ********* képzelsz magadról hogy beszólsz D embernek és lecigányozod?


Ezután tiltakoztam, nem tudtam miről volt szó, később kiderült hogy úgy szóltam be D embernek hogy egyszer amikor valahol egy nagy baráti kör összegyűlt én és D ember ott voltunk és egy barátomnak azt mondtam hogy te cigány. Kérlek ne ítéljetek el emiatt, már tanultam az esetből. D ember viszont sértődöttségét nem mutatta ki, békésen elbúcsúztam tőle. Később elmondta aztán a barátainak.


Ezután C ember levette a kabátját és mondta

-Na intézzük el a *bevásárlóközpont* mögött!

Én erre beparáztam és beszaladtam a bevásárlóközpontba.

A jelentéktelen barát akivel jöttem máshol állt, lány volt. Egy biztonsági őr jött ki aki először békíteni próbált minket de az B és C ember nem tudták megbeszélni csak erőszakkal.

Ezután megérkezett A barát, 3 órát késett és nagyon jó kapcsolatban volt B és C baráttal. Bejött a bevásárlóközpontba, egyáltalán nem érdekelte hogy mi van velem. Ez után elszöktünk a barátommal, nem részletezem hogyan, de necces volt.


Ezek után A barátnak írtam egy internetes közösségi oldalon hogy mondja meg B és C barát nevét illetve linkelje be az adatlapjukat. Megfenyegettem hogy így el tudjuk intézni békésen, ha viszont nem teszi, rendőrségi útra terelem az ügyet. Letagadta hogy ismerné őket. Egyszer csak azt írta hogy ha tovább fenyegetem a feljelentéssel akkor ő jelent fel.

Jogos lenne a feljelentése? Illetve mit tegyek? 14 éves vagyok.



2012. okt. 20. 13:32
 1/5 A kérdező kommentje:
És kérem aki válaszolt annak lehet küldök egy személyes üzenetet amelyben az egyéb kérdéseimet taglalnám. Köszönöm előre is!
2012. okt. 20. 13:38
 2/5 anonim ***** válasza:

olyan hogy fenyegetés nincs a BTK-ban. a zaklatás tényállása(magánindítványra büntetendő) egészült ki azzal amit a közfelfogás fenyegetésnek könyvel el BTK 176/a § (2)

Feljelentéssel fenyegetés nem illik erre rá

a szabálysértési törvényben lehet olyan hogy veszélyes fenyegetés,de a szabs törvényt nem ismerem eléggé

2012. okt. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Írhatnék én neked a BTK-ról, de teljesen felesleges. Ő nem tud semmiért feljelenteni téged.

Ezt inkább a szüleiddel beszéld meg, minthogy az én vagy mások véleményére hivatkozz.

2012. okt. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Te hosszú voltál, én rövid leszek.

Nem számít annak.

2012. okt. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézd, ha nem valósul meg veszélyes fenyegetés, és zsarolás se (mert még ez szokott ilyenkor megesni, hogy "na nem jelentelek fel, ha fizetsz"), akkor nem követtél el semmit.

Én is megfenyegettem már feljelentéssel nem egy embert, amiért valamit tett ellenem, ezt jogilag csak úgy lehetne nevezni, hogy "a következmények kilátásba helyezése" az illető számára, amennyiben ez és az történik. Semmi egyéb. De vigyázz, hogy tényleg ne mondj neki semmi durvát vagy ne is utalj semmi hasonlóra, és zaklatásba se menjen át a dolog! Tehát ha egyszer bizonyíthatóan azt mondta neked, hogy ne zaklasd és többet ne írj neki, akkor véletlenül se jusson eszedbe ismét írni, mert azzal már feljelenthet zaklatás miatt!


Én értem a gondodat, csak jogi úton azért nehéz ezzel kezdeni bármit is, mert feljelenthetnéd ugyan, de a bizonyítás egy másik kérdés...

2012. okt. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!