Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek, kényszerítenek...

Mit tegyek, kényszerítenek hogy letegyem a szerb állampolgárságot!?

Figyelt kérdés
Most lettem 16 éves, Magyarországon élek. Szüleim az akarják hogy aláírjak valamilyen igazolványt hogy tudjak örökölni a nagyszüleimtől (házat,földet). Mondtam nekik hogy nem akarok szerb állampolgár lenni de azt mondták hogy ez nem az "hanem csak igazolvány". Mit tegyek ez mivel jár? Sorkatonaság ilyesmi? Nem akarok hazaáruló lenni. Olvastam valami törvényt neten hogy 18 éves kortól lehet állampolgárságot szerezni Szerbiába, ha legalább egyik szülő szerb volt amikor született, ez sajnos adott. Azt olvastam hogy így bárki lehet szerb állampolgár aki elismeri hazájának szerbiát. Inkább az éhhalál. Egyáltalán mit kéne aláírnom? Ti megtennétek?

2016. aug. 21. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

nem. Hagynám úszni a milliókat. Ja mégsem...

Nem sokat foglalkozhattak veled, ha ezt nem velük beszéled meg, és nem is feltételezed a jóindulatukat.

2016. aug. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Feltételezem a jóindulatukat, gondolom azért is akarják hogy aláírjam hogy megtudjam kapni a vagyont, de szerintem így se lesz könnyebb elintézni, és így fölöslegesen nem akarok szerb állampolgár lenni. Csak nem nagyon avatnak be hátha úgy nem mennék bele.
2016. aug. 21. 17:04
 3/11 A kérdező kommentje:
És ez zavar azt se tudom hogy mit kell aláírnom, ez mivel jár. Szerbül nem tudok hiába teszik elém a papírt nem fogom érteni.
2016. aug. 21. 17:06
 4/11 corsair1969 ***** válasza:
62%
Manapsàg inkàbb elöny mint hàtràny a több àllampolgàrsàg.De ezt neked kell eldöntened.De fura szülid vannak ha egy örökség miatt szetetnék hogy felvedd!Azért nem venném fel.De amúgy mi a bajod a szerbekkel?Ha eleve nacionalista oldalról közelited meg akkor ne vedd fel de ez a nézőpont kicsit gyetekes.Én akkor vennék fel àllampolgàrsàgot ha abban az orszàgban jól érzem magam köt oda valami/munka baràtok szerelem stb/De ezt belül kell érezned és nem lehet kényszer!
2016. aug. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Tolmácshoz jogod van. Olyant nem irathat senki alá amit nem értesz. Állampolgársággal nem jár igazábül semmi, főleg ha kettős maradsz. A kettősnek meg van az az előnye, hogy az egyikről bármikor lemondhatsz, ha olyan politikai helyzet alakul ki, amiben nem kívánsz részt venni. Tegyük fel a szerbek elkezdenek lövöldözni a makedónokkal, nem hívhatnak, illetve akkor lemondhatsz, ha van magyar állampolgárságod.
2016. aug. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

En kettos allampolgar vagyok.

Nem kell bevonulnod katonanak.

Ha szerbia nem lep be az.EUba,akkor a kesobbiekben hasznos lehet egy nemEU allampolgarsag.

En kifejezetten orulok ,hogy kettos allampolgar vagyok.

2016. aug. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy azt se tudom hogy ez állampolgárság-e. Kérdeztem tőlük azt mondják hogy nem, hanem személyi igazolvány.(de csak az kaphat személyit aki állampolgár nem?). De ha az nem, akkor mi?
2016. aug. 21. 17:12
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"örökség miatt szetetnék hogy felvedd!Azért nem venném fel."


Ne haragudj de ez butaság. Nekem vannak szlovákiában rokonaim, a szlovákok nem nagy barátaim, bár nincs bajom velük. Ha mondjuk örökölhetnék egy kisebb vagyont, elég bugyuta dolog lenne azt mondani, hogy én aztán lemondok róla, mert nem leszek szlovák. Attól nem lennék kevésbé magyar, viszont ha emiatt buknék mondjuk egy házat, akkor jelentkezhetnék az év balkja címért.

Bár ez a veszély nem fenyeget.:)

2016. aug. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nincs nagyobb bajom a szerbekkel, igaz mondjuk ha pl.:ha német állampolgárságot kéne felvennem azt szívesebben tenném. Csak tényleg inkább az a probléma hogy szarul érezném magam lehet hogy ilyen papírt aláírok hogy hazámnak elismerem Szerbiát. Ha meg csak nehezebb elintézni állampolgárság nélkül azt nem lenne baj, habár mindegy mert nagyszüleim is akarják így nehéz szembeszállni velük. Max majd ha magam élek lemondom.
2016. aug. 21. 17:21
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a segítséget!
2016. aug. 21. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!