Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2 év után francia állampolgárs...

2 év után francia állampolgárság egyetemi hallgatóként?

Figyelt kérdés

Olvastam egy olyan kitételt, hogy ha valaki Franciországban egyetemen tanulva legalább 2 évet tanul, akkor utána jogosult lesz kérvényezni az állampolgárságot is. Így tehát nem kell 5 évet várni.


Ezt jól értelmezem? Vagy van benne valami csavar esetleg?

Pl. A két éves időszak a tanulás befejezése után kezdődik?


(Természetesen MSC-re gondolok.)



2016. aug. 25. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

[link]


Tekerj le idáig:


Devez-vous obligatoirement avoir vécu en France durant les cinq dernières années ?

2016. aug. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezt mar olvastam, viszont pont arra akartam kilyukadni, hogy akkor ez azt jelenti-e, hogy kimegyek egy 2 eves MSC-re es az elvegzese utan azonnal beadhatom-e.


Vagy pedig elvegzem, es utan ki kell varni ket evet. Ergo igy osszesen 4.


Bar tudom, hogy az elso tunik logikusabbnak, de nekem tul engedekenynek is tunik. 2 ev nem sok, foleg ha kozben tanul az ember. :)


(Bocsi az ekezetekert, nem magyar billentyuzetrol irok.)

2016. aug. 26. 10:34
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

Ha sikeresen diplomáztál, azonnal beadtatod a kérvényt, legalábbis eszerint a T.C. szerint:


"Cependant, cette seconde condition peut parfois faire l'objet d'une réduction de durée ou d'une dispense. La période de résidence minimale peut notamment être réduite à 2 ans lorsque l'étranger a accompli avec succès 2 ans d'études en France."

[link]


Most már csak az a kérdés, hogy ez vonatkozik-e az EU-s tagállamok diákjaira is, de erre nem találtam kiegészítő linket.

A kérelem beadása után 18 hónap a várakozási idő.

Azt viszont nyilván meg kell indokolnod, hogy MIÉRT kéred az állampolgárságot.

Valószínűleg eszerint ítélik jogosnak vagy jogtalannak a kérelmet.

Úgyhogy a kérdésedre a válasz: igen, elvileg lehetséges, bizonyos körülmények és feltételek között.

2016. aug. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

(Tovabbra sem magyar a klaviaturam.)


Ertelek, koszonom a valaszodat.


Gondolom az eleg indoklas, hogy hosszu tavon is Fro.-ban szeretnek elni, dolgozni. Ott szeretnek letelepedni a diploma utan, csaladot alapitani. Ezert kerem az allampolgarsagot is.

2016. aug. 26. 11:00
 5/5 anonim ***** válasza:
68%

Természetesen az én klaviatúrám is azerty-s, de a fordítások miatt beállítottam a magyar billentyűzetet is.

Csak rá kell kattintani egy bigyulára, és átmegy egyikről a másikra.

Sok sikert a tanulmányaidhoz és az államplgársághoz!

Mikor én megkaptam, Magyarország még nem volt EU-tag, gondolom akkor még könnyebben ment a dolog.

Remélem, Neked is sikerül, ha erre vágysz!

2016. aug. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!