Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakinek azt mondom...

Ha valakinek azt mondom Skypon hogy eladok neki egy felhasználót 50$-ért és miután kifizette nem adom oda, az illegális?

Figyelt kérdés
Bajba kerülhetek ? Úgy láttam azt írják mások hogy nem mert hülye volt az illető hogy megbízott bennem.

2016. aug. 26. 19:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
persze, hisz ez lopásnak minősül... simán feljelenthet érte.
2016. aug. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor is ha 50$ és ő Amerikai?
2016. aug. 26. 19:55
 3/14 A kérdező kommentje:
Ki menne el ilyen messzire, még őt nézik hülyének, nem?
2016. aug. 26. 19:56
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

"Ki menne el ilyen messzire, még őt nézik hülyének, nem?"


Bárki elmenne ilyen messzire, ha átverik.

Nem, nem néznék hülyének, a rendőrség (kint is és idehaza is) nem egy hasonló átveréses üggyel foglalkozott már - a netes csalásokat is vizsgálja a rendőrség.

Téged fognak hülyének nézni, mert simán vissza fogják nyomozni a személyazonosságod, és miután elítéltek, legalább kipipálhatnak egy sima ügyet.

2016. aug. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Már most kérd meg anyukádat, hogy csomagoljon zoknit és gatyát a böribe.
2016. aug. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az jó mert már csináltam ilyet és nem történt semmi. Valószínűleg nincs kedvük bejelenteni hogy xy azt mondta hogy ideadja ezt egy internetes játékban de nem adta ide.

Akkor eddig szerencsém volt?

2016. aug. 26. 21:06
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
Feljelenthet. De abban is biztos lehetsz, hogy ez feltételes módban marad. Senki nem fog jelentgetni, pláne országokon át.
2016. aug. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hála az égnek. Én is így gondoltam. Pláne nem Amerikából. Főleg hogy semmit se tudnak rólam a Skype nevemen kívűl és nyomozóknak sem éri meg szerintem.
2016. aug. 26. 21:46
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Az összes beszélgetésed (szóbeli vagy írásbeli) rögzítésre kerül a Microsoft szerverein, tudják az időpontokat, tudják az IP-det, innentől egyenes út vezet hozzád.


Csak az akaraton múlik, hogy fel fognak-e jelenteni. Ha megteszik, el tudnak jutni hozzád, hiszen minden bizonyíték rendelkezésre áll (ha átutalással fizette a pénzt, akkor arról meg ne is beszéljünk, az még égetőbb bizonyíték).

2016. aug. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy nyomozó nem egy vállalkozó, hogy az szerint dönti el, hogy nyomoz-e egy ügyben, hogy megéri-e neki. Hogyha neki azt mondják, hogy nyomozzon utánad akkor fog.


Hogyha feljelentenek akkor nem mondhatják azt, hogy ez túl sok munkába kerülne, nem vállaljuk. Szóval ha valaki mégis feljelentene akkor könnyedén eljutnának hozzád bár lassabban, mivel egyeztetniük kellene a Magyarországi hatóságokkal.

2016. aug. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!