Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy nő zaklatja a férjem,...

Egy nő zaklatja a férjem, hogy ellopta a laptopját, pedig nem lopta el. Jelentsük fel zaklatásért?

Figyelt kérdés
Férjem egy ügyfélnél felszerelt egy csengőt. Többször vissza kellett mennie, vagy nem tetszett a "hölgynek" a csengő, vagy még szerszámokat kellett hoznia stb..kb. 2 hete ráment. A "hölgy" egy idő után arról kezdett beszélni a férjemnek, hogy felfogadott egy asztalost egy munkára, de az asztalos ellopta a laptopját. Készen lett a csengő, eltelt pár nap, majd a "hölgy" magánkívül felhívta a férjemet, és artikulátlan hangon ordított hogy az asztalos tisztázta magát, és akkor biztos a férjem vitte el a laptopját, mert más nem járt ott. Férjem próbált vele szót érteni, de erre nem volt lehetőség, mert a nő ordobált és ordibált, hogy kéri vissza a laptopját, vagy visszavásárolná 40 ezerért. Férjem közölte vele, hogy nála nincs, mert nem lopott el semmit. Mire a nő követelte, hogy akkor akinek odaadta, attól hozza vissza. Állandóan hívogatja férjemet, hogy kéri vissza, dehát ő semmit nem lopott el! Ez pár napja megy, de ha ez így fog folytatódni már megőrülök, arról szól az életünk hogy állandóan telefonál és ordibál a "hölgy". A férjem már tanácsolta a nőnek, hogy jelentse fel őt (férjemet) a rendőrségen, legalább akkor kiderül az igazság. Én gondoltam egy diktafonra felvehetnénk a hívásait, mert ezek már a zaklatás határait súrolják. Mik a lehetőségeink, jelentsük fel zaklatásért? Mi a teendő? Kezdem úgy gondolni hogy nem teljesen ép a "hölgy". A hangsúlyából, abból amiket mond.
2008. okt. 1. 12:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem is volt soha laptopja.
2008. okt. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem meríti ki a zaklatás tényállását, a feljelentéssel nem mentek semmire. Azt kéne elérni, hogy a nő tegyen feljelentést, mert akkor az a részéről már hamis vád lenne.
2008. okt. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Igaz nem pontoztam le a választ, de igen "rosszul" jönne ki egy ilyen kezdetű beszélgetés a bíróságon:

"Jónapot/Jóestét stb. Minta Péter vagyok a csengőszerelő, szeretném tájékoztatni, hogy beszélgetését rendőrségi okokból rögzítjük." [lásd pár válasszal fentebb.]


Ugyanis egy lényeges momentum, a HOZZÁJÁRULÁS ebből hiányzik. Ez egy tényközlés, nem beleegyezés-kérés! Ha én odaállok eléd, és azt mondom, hogy Csókolom, Lopós Aladár vagyok a csencselő, szeretném tájékoztatni, hogy az Ön tulajdonában lévő mobiltelefont és aranyékszert elveszem Öntől" attól még én az adott személyt, akit erről a tényről tájékoztattam meg fogom lopni :)


Ha rögzíteni akarja a beszélgetést, akkor közölje, hogy a hívás folytatásával hozzájárul a beszélgetés rögzítéséhez. Bár tény, hogy lehet ráutaló magatartás, de jobb a békesség :)

2008. okt. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
A következő telefonbeszélgetésnél megkérdezném: Asszonyom, leírná, hogy milyen volt a laptopja? :)
2008. okt. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
80%
Egyszerüen mondjátok meg a nőnek, hogy tegyen a férjed ellen feljelentést. Ha nem teszi meg, akkor vajon miert is nem, ha meg mégis megteszi, akkor a bíróságon tisztázhatjátok magatokat, sőt, utána fel is jelenthetitek rágalmazásért.
2008. okt. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ.


Azóta írt egy emailt a férjemnek, hogy elkezd róla adatokat gyűjteni a feljelentéshez, és addig megszüntet mindenféle kommunikációt. (ennek mondjuk örülünk), és hogy majd jelentkezik. Nagyon rosszindulatú levelet írt. Sajnos statisztikailag egy beteg emberbe bele kellett már futnia, mert eddig nem volt gondja ilyen emberrel. Szinte elkerülhetetlen volt. Ha feljelenti a férjemet a vége jól fog alakulni, ezt tudom, de bosszant nagyon, hogy hónapokig megkeseríti egy ilyen ember az életünket.

2008. okt. 3. 17:15
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem szabadna hagynotok, hogy megkeserítse az életeteket. Nem szép tőle, hogy ezt csinálja, szerintem beteg lehet.

Ha érdekel a sorsa, akkor segítsd el egy orvoshoz, ha nem, akkor ne is vedd fel a telefont. Csak nyomd ki, előbb-utóbb leszokik róla.

2010. jún. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!