Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fiatalkorú mit kaphat testi...

Fiatalkorú mit kaphat testi sértésért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hétvégén egy szórakozóhelyen voltam baráti társasággal. Az egyikünkbe belekötött (felmenőit szidta elég szaftosan) egy kissé ittas srác, amin (nevezzük X nek) X úgy felhúzta magát, hogy a buli végén, már a szórakozóhelyen kívül elkapta az ittas srácot (aki egyedül volt), az egyik ház falához lökte, majd megütötte háromszor ököllel. Az egyik találat a szeme melletti részt érte (annak van nyoma, belilult), a másik az állát, a harmadik pedig a gyomorszáját. A srác egyszer visszaütött valahova testre, nem láttam pontosan hova, de a váll környékére.


Én személy szerint eléggé megilyedtem. Féltem X-et, mivel közeli barátom, és az ittas srác ismeri, azt mondta fel fogja jelenteni. Mindannyian 18 év alattiak vagyunk.


Az lenne a kérdésem, hogy milyen büntetést kaphat X?

Válaszokat előre is köszönöm!



2016. aug. 29. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha Y fehér volt, akkor ejnyebejnyét, ha Y c-betűs volt, akkor felfüggesztettet.
2016. aug. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A legvalószínűbb a próbára bocsátás.
2016. aug. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha papíron nézzük, akkor


8 napon belül gyógyuló: 1 hónap -1 év

8 napon túl gyógyuló: 1 hónap - 3 év


Ha a gyakorlatot, akkor próbára bocsátás (1-2 év lehet és mellé mindenképp pártfogói felügyelet alá kerül), pénzbüntetés (7 500 Ft-tól 12 500 000 Ft-ig) csak akkor ha jövedelme / vagyona, közérdekű munkát pedig akkor ha ítélethozatalkor már 16 éves elmúlt. Ha első ügye, biztos megússza a próbára bocsátással.

2016. aug. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Remélem minél többet fog kapni, még ha beszól vagy így viselkedik az se jogosít fel arra, hogy utánamenjen és leverje az illetőt, felnőttek lesztek hamarosan, ezeken felül kell tudni emelkedni!
2016. szept. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 12 éves korom óta űzök különböző küzdősportokat, ha mindenkit megvernék aki rosszat szól be nekem, akkor már rég börtönben lennék, ja és 25 vagyok!
2016. szept. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!