Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre számíthat...

Milyen büntetésre számíthat (számíthatna, ha korrekt igazságszolgáltatás lenne) az a határőr, aki egy busz tagjait megzsarolja, hogy vagy fizetnek neki/adnak neki sört, vagy órákat állhat a határon, mert szándékosan hátráltatni fogják?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy valószínűleg nem tudnánk bizonyítani, és az ilyen korrupt szarkupacok általában megússzák, de ha mégis kiderülne, milyen büntetést kapna a határőr? Illetve hogy lehetne bizonyítani, hogy ez megtörtént? Ha előre tudjuk, hogy valószínűleg ez lesz, és hangfelvételt készítünk a beszélgetésről, az felhasználható a bíróságon? Mit tehet néhány átlagos ember e korrupt szarkupacok ellen?

2016. aug. 30. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
A feletteseknek teszel bejelentést, és vagy küldenek valakit tesztelni, vagy téged küldenek és közben megfigyelik, hogy mit tesz az illetö - így van bizonyíték.
2016. aug. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez az EU előtt bevett dolog volt mindenhol. Kamionosként van rahedli sztorim. A cseh, szlovák határokon művelték ezt magas színvonalon, iszonyú pénzeket szedtek be. Néha volt egy - egy razzia, becsuktak pár vámost, aztán idővel minden indult újra.


Még keletebbre, orosz, ukrán pályán szinte teljesen hétköznapi dolog, hogy "betétlap" kell az útlevélbe, a papírok közé. Ha nem adsz, akkor eltart egy darabig az ügyintézés, számíthatsz rá, hogy atomjaira szedik a kocsit.


Nálunk is csinálták, de házinyúlra általában nem lőnek, magyarokkal nem szívóznak - már a nyelvtudás, a hazai viszonyok ismerete miatt sem - de másokról a magyar vámosok is lehúzták a sápot.


Úgy hallottam - arrafelé van rokonságom is - hogy Záhonyban a közelmúltban rengeteg egyenruhás megbukott mint Rottenbiller, gyanús volt, hogy sokuk a csekély fizetése ellenére böhöm kocsikat és házakat vett.

2016. aug. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

# 1: Csak attól félek, hogy a felettesek is korruptak.


# 2: EU-n kívül történt, a szerbek voltak.

2016. aug. 30. 14:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyanítottam, a szerbek szoktak sört, üdítőt, kajafélét kérni, ha nő vámos van csokit, pénzt nem nagyon. Két évig Görögországba jártam le.


Egyszer Kelebián elvette szerb a papírjaim, menjek el a büfébe - volt ott a határátkelőn belül egy büfé - írassak fel "dva kupicku pálinkut" a vámosnak amit majd szolgálat után megiszik, a számlával jöjjek vissza, addigra elkészíti a papírokat. Most veszekszel 200 forinton? Ha nagyon akar talál valami hibát és ott téblábolhatsz még két napig.


A helyzet az, hogy egyszerűbb adni pár doboz olcsó sört mint pereskedni, ügyet csinálni belőle.


Amúgy sok előnye is volt, volt, hogy le volt járva valamilyen okmányom, megszívathattak volna, de amikor rendszeresen arra jártam megismertek, tudták én mindig adok ezt - azt, így "hajde magyar", menjél, elengedtek.


Szerbiában ne nagyon várj büntetést, ezekben az országokban tudott dolog, hogy korruptak a rendőrök, vámosok.

2016. aug. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jól írja Majom, semmi értelme ilyen helyeken okoskodni, mert csak te szívol.

Nekem van szerb ismerősöm, ott fent is tudják, hogy mi megy, épp ezért nem is nagyon érdekli őket a rendőrök fizetése, mert úgy vannak, hogy majd megkeresik rajtad.

Dobj be pár sört, aztán helló.

2016. aug. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!