Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha magyar országon elkapnának...

Ha magyar országon elkapnának egy sorozatgyilkost annak mi lenne a büntetése?

Figyelt kérdés

Halálbüntetés akkor mi villamos szék vagy injekció vagy bezárják elmegyógyintézetbe?

A válaszokat előre is köszönöm :D



2016. aug. 30. 13:55
1 2 3 4
 11/31 s55 ***** válasza:
88%
Nem, ha nincs halálbüntetés az azt jelenti hogy NINCS HALÁLBÜNTETÉS. Sem Magyarországon, sem más országban nem hajtanak végre olyan büntetést amit eleve nem is szabhatnak ki . Ha más országban is követ el bűncselekményt és azért halálra ítélik ott, az egy érdekesebb probléma lenne... (leginkább diplomáciai)
2016. szept. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :D ....Na ez igen érdekes dolog amit az utolsó írt.

Ha megölne valakit mondjuk Amerikában egy illető akkor kérhetik az a személyt hogy Magyarország kiadja és ott halálbüntetést kapna nem?

2016. szept. 4. 09:34
 13/31 Anti Vicious válasza:
94%
Egy Ted Bundy felet nalunk Magyarorszagon nem vegeznenekki, mivel nincs halalbuntetes! Egyszeruen elete vegeig bortonben tartanak, etetnek itatnak...bar nemertem minek...
2016. szept. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
83%
Az egészben csak az az ijesztő, hogy a szórakozás topikba irta a kérdést... sorozatgyilkos... halálbüntetés... szórakozás... wtf?
2016. szept. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
86%

1. Azért azt hittem, az alap, hogy mindenki tudja: Magyarországon nincs halálbüntetés.

2. Mondjuk azt nem kell mindenkinek tudnia, de akkor is tény: ha a kiadatási kérelem alapjául szolgáló bűncselekmény miatt a megkereső állam törvényei halálbüntetés kiszabását teszik lehetővé, a miniszter a kiadatást csak abban az esetben engedélyezheti, ha a megkereső állam kellő biztosítékot nyújt arra, hogy amennyiben a kiadott személlyel szemben halálbüntetést szabnak ki, azt vele szemben nem hajtják végre. [1996. évi XXXVIII. törvény 15. §].

3. Magyarország egy szó, és nagy kezdőbetűvel írják.

2016. szept. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ha halálbüntetést kap az emberke akkor is meguszta mivel nem hajthatják végre rajta?!
2016. szept. 19. 20:18
 17/31 anonim ***** válasza:
10%

Hazánkat nemrég marasztalták el, hogy létezik még életfogytiglan büntetés is. Szóval valószínű 25 évvel megúszná.

[link]

[link]

2016. okt. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
92%
Ha Orbán Viktor majd kiléptetné Magyarországot az EU-ból akkor szerintem bevezetné a halálbüntetést. De nem azt a kegyes fajtát (méreginjekció) hanem középkori akasztás vagy hasonló. (Ne hogy azt higgyétek hogy valami fideszes birka vagyok! Szerintem csak a vak nem látja hogy Orbán minél előbb egy kegyetlen diktatúrát akar bevezetni. Amint kilép az EU-ból ezt meg is valósítja)
2016. okt. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
sztár lenne
2016. okt. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
76%
Ha magyarokat irtana, akkor semmi. Ha zsidókat, akkor kivégeznék.
2016. okt. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!