Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek is megérdemlik a...

Szerintetek is megérdemlik a munkájuk közbeni atrocitásokat azon emberek, akik azt választották, hogy cseszegetni akarják az embereket? (BKV ellenőr, NAV-os, közterület felügyelő, stb. )

Figyelt kérdés

A mentősök, tűzoltók, de még azért sok esetben a rendőrök munkáját sem kell bemutatni(mikor nem csak mérnek), hogy mennyire hasznos, megbecsülendő munka.


A tűzoltók kiszednek az autódból mikor hülye voltál, a mentősök pedig mindent megtesznek érted és szeretteidért, hogy megmentsenek.


Ez csak egy példa nyilván, amit nekik köszönhetünk.


De most a többi utcai cirkáló.. Ilyen BKV ellenőr, NAV-os, közterület felügyelő, én nem értem mire föl csodálkoznak, hogy atrocitás éri őket, pofonokat kapnak.


Ők ezt akarták csinálni, ezt választották. Embereket akartak csesztetni. Választhattak volna akármilyen más melót, de nem, ők embereket akartak csesztetni. Ezért tanultak, így kerestek állást. Ők azt élvezik, ha csesztetik a szegényeket és leszarják, hogy mennyire szarul vagy, mennyi problémád van, ők ismeretlenül is még egyet beléd rúgnak. Mert egyszerűen ezt élvezik, ezt választották. Az ilyen "emberek" véleményem szerint igenis megérdemlik, ha akár minden nap többször is pofán vágják őket. Szerintetek nem?



2016. aug. 30. 20:49
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
68%

Nézd, vannak szabályok, és azokat be kell tartatni valahogy.


Ennek ellenére érzek némi igazságot a gondolatodban. Az a baj, hogy ha egy ember hatalmat kap - bármely kicsit - hajlamos azzal visszaélni.


Vannak akiknek ez tényleg egy hivatás, pl. egyes rendőrök, szeretnék ha jobb, becsületesebb, biztonságosabb világban élhetnénk, de biztos sok olyan is van, aki élvezi, hogy hatalmat gyakorolhat mások felett, büntethet, számon kérhet másokat.


Gyakran megfordul a dolog: úgy tetszik, mi vagyunk a törvényekért, a szabályokért, és nem azok értünk. Téged ronggyá büntetnek mondjuk egy szabálytalan parkolásért, mások meg milliárdokat lopnak büntetlenül. Ilyenkor tényleg szívatásnak érzi az ember, hogy valami semmiségért csesztetik.

2016. aug. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 Andizsuzsi ***** válasza:
89%

Engem még egy ellenőrző sem csesztetett. Elkérte a jegyemet, én megmutattam és mentünk a dolgunkra tovább.

A NAV-val kapcsolatban pedig tavaly kifejezetten pozitív tapasztalatot szereztem.

2016. aug. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
96%

Sosem csesztetett egyike sem a felsoroltaknak.

Valószínűleg azért, mert nem lógtam a tömegközlekedési eszközökön. Nem parkoltam tilos helyeken. Nem csaltam adót. Pedig közben nekem is akadtak problémáim,voltak rossz napjaim .

2016. aug. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
95%
Az olyan emberek, akik csak azért akarnak egy kis körömpiszoknyi hatalmat, hogy jól visszaéljenek vele, azok bizony megérdemlik, amit kapnak, még jóval többet is.
2016. aug. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Ráadásul figyelmetlenségből álltam meg ott, nem direkt. VÉLETLENÜL. És bocsánatot kértem, meg minden, megbánást tanúsítottam. De láttam rajtuk, hogy ÉLVEZIK, hogy megbüntettek.
2016. aug. 30. 21:05
 6/39 A kérdező kommentje:

A közteresek kizárólag azért járják autóval meg gyalogosan a várost, hogy kibe tudnak belekötni.


És ezt pontosan tudták és ezt választották, ezt akarták csinálni.


A NAV ugyanez. Mikor a kisvállalkozót csesztetik a retkes számla miatt. Amiből ha mindent betartana, csődbe is menne konkrétan, annyi minden sújtja a kisembert.

2016. aug. 30. 21:07
 7/39 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom miért, de mintha már láttam volna ezt a kérdést, pontosan ezzel a felvezetéssel. Más nincs így vele?


Egyébként válaszolva a kérdésre:


"De a BKV ellenőrök, NAV-osok, közteresek munkája kizárólag erről szól. A csesztetésről. "


Nem erről szól, az a mi mentalitásunk hibája, hogy ha szabályt szegünk, akkor még nekünk álljon feljebb. Ha nem lennénk ilyen gyarlók és mindent a szabályok szerint tennénk, akkor is szükség lenne rájuk. A kalauz attól még jegyet árulna, a NAV-os pedig a helytelen adóbevallásokat vizsgálná ki (mert nem mindenki tudja/érti, hogyan kéne megcsinálni, mint egy dolgozatot).


"Ők azt élvezik, ha csesztetik a szegényeket és leszarják, hogy mennyire szarul vagy, mennyi problémád van, ők ismeretlenül is még egyet beléd rúgnak."


És ezt miből gondolod? Az általánosítás már önmagában egy érvelési hiba. Nemtovábbá pedig nekem is nézték már el az ellenőrök, hogy nem volt nálam semmi irat, mert a másik gatyámban hagytam, kedvesek voltak, emberiek.

Annak pedig kifejezetten örülni tudok, mikor olyanokat "csesztetnek", akik azt ki is érdemlik, mert agresszívek, cigiznek a vagonban, hangoskodnak stb.


Most nem akarom őket védeni, de egy csomó velük szembeni atrocitás teljesen alaptalan. Ha betartod a szabályokat, nem képesek b*sztatni sem, másik esetben pedig magadra vess az eljárás miatt. (hogy az ellenőr milyen hagnemben és stílusban végzi a munkáját az kicsit más téma, mert az egyéni probléma, nem szakmabeli)

2016. aug. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
95%
Nem értek veled egyet. Az ő feladatuk az, hogy ellenőrizzék, hogy minden rendben van-e. Erősen kétlem, hogy orgazmus közeli élményt okozna nekik az, ha büntetniük kell, gondolom ők is azt a napot tekintik jónak, amikor mindig mindenhol rendben találtak és senkivel se kellett szarakodniuk.
2016. aug. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Nem nekem áll feljebb ha szabálytalankodok, de én elítélem azokat, akik szánt szándékkal azt választják, hogy csesztessék az embereket.


Akik nem alkotnak, nem tesznek semmi jót, becsülendőt, kizárólag arra mennek, hogy másoknak rosszat okozzanak. Nem is ismerik, de azért legyen szar annak a szerencsétlennek. Nyilván szükség van ilyesmire, hiszen különben mindenki szabálytalankodna mindenhol. De..... Egy ilyen országban ha valakiben van emberség, nem választja ezt melójának és akkor változna a helyzet, ha nem találnának embert, aki élvezi, hogy csesztet másokat és ilyen undorító dolgokat betartat.....

2016. aug. 30. 21:25
 10/39 anonim ***** válasza:
63%

21:24, ne légy benne olyan biztos. Köztereseknél, ellenőröknél rendszeresen belefutottak az emberek abba, hogy saját zsebre büntet (karszallaggal vagy anélkül, ez is megér egy misét). Nézd meg a BKV-figyelőt vagy a Homárt mondjuk, százával vannak ilyen esetek. A jelenlegi rekord az a pontagyú ellenőr volt,aki nemfogadta el a diákigazolványt, mert egy fél miliméteres kis plasztikdarab letört a sarkából (igaz ő nem büntetett, csak kötözködött). Vagy a parkolóórákat megbuheráló közteresek.

A Kérdező felvetése meg jogos. Az átlagpógárnál tudnak emberkedni, a 15 millás Audi-tulajjal nem mernek. A diáklányt lerúgják a buszról, a 20 fős ordibáló, köpködő, buszt összepisáló rétinéger csordától még a jegyet se merik elkérni. De milyen jó, hogy a törvények mindenkire egyformán vonatkoznak :D

2016. aug. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!